Dr.Tim´s FIRST DEFENSE odstranění stresu ryb, 250 ml

Popis

Protistresový přípravek a podpora imunitního systému pro mořské živočichy.

 • vodní kondicionér

Změny ve vodním prostředí způsobují korálům a rybám stres, při kterém dochází k větší spotřebě základních živin a může se tak oslabit jejich imunitní systém.
Kombinace vitamínů a imunostimulantů ve FIRST DEFENSE poskytuje úlevu od stresu a podporuje imunitní systém, který pomáhá živočichům snížit stres při výměnách vody, nových přírůstcích, při ošetřování chorob a dalším změnám v akvarijním prostředí.
FIRST DEFENSE také odstraňuje chlór, chloraminy a přidává důležité látky při detoxikaci těžkých kovů. Obsahuje pufry, které pomáhají udržovat pH vody.

Stejně jako u lidí, oslabený imunitní systém snáze podléhá virové nebo bakteriální infekci. Bylo prokázáno, že směs imunostimulantů a vitamínů ve First defense pomáhá podporovat imunitní systém ryb, aby mohly bojovat s nemocemi.

Před použitím dobře protřepat!

Minimální dávkování je 15 ml na 100 litrů akvarijní vody.

Přípravkem nelze předávkovat, ale přidání velkého množství může způsobit, že bude odpěňovač nadměrně pěnit!Použijte:

 • při zřizování nového akvária
 • při každé výměně vody
 • při přidávání nových živočichů
 • při aklimatizaci do aklimatizační nádoby
 • při projevu onemocnění do koupele mořských ryb ve sladké vodě


Lze sestavit i program na obnovení přirozených jasných barev korálů kombinací dvou přípravků: FIRST DEFENSE a ECO-BALANCE.
Podrobný návod naleznete v souborech ke stažení.

 

Produkty Dr. Tima

Produktová řada Dr.Tim´s je podobně jako ampulkový program Dr.Tim´s cílená k řešení či předcházení různých problémů při reefkeepingu a dá se z ní sestavit i jednoduchý, výkonný, nízkonákladový a dlouhodobý program údržby pro velká akvária.

 • Clear-Up je přípravek pro zářivě křišťálovou vodu. Prospěšné bakterie vytváří ve vodě tzv. floky shlukováním malých částeček. Tyto vločkové "floky" se pak snadno odstraní filtrací.
 • One & Only obsahuje ze 100 % nitrifikační bakterie, které zabraňují problémům při zřizování nového akvária tím, že okamžitě pracují na vytvoření bio-filtrace v nově založených nádržích, po velkých výměnách vody nebo při léčbě nemocí.
 • Eco-balance probiotic jsou přírodní a probiotické bakterie, které pomáhají snižovat počet nežádoucích bakterií v akváriu. Nedovolí tak nepřátelským bakteriím či řasám dominovat a negativně ovlivňovat kvalitu vody.
 • Re-fresh obsahuje kombinaci prospěšných bakterií, které společně udržují čistou vodu, čistí povrchy akvária a odstraňují nepříjemné pachy. Je vhodné jej přidat kdykoliv, když se začnou objevovat řasy nebo cyanobakterie.
 • Waste-away – v přípravku obsažené prospěšné bakterie budou přirozeně rozpouštět kal a nečistoty v nádrži a zabraňovat jejich dalšímu nahromadění.
 • First defense použijte nejlépe při stresu a oslabené imunitě živočichů, zřizování nového akvária, každé výměně vody, při přidávání nových živočichů a při každém prvním projevu onemocnění. Výtečný přípravek i pro účinné koupele ještě před vpuštěním nově importovaných ryb do akvária nebo při dovezení nově zakoupených rybiček z obchodu.

 

Parametry

Výrobce Aquarium Systems
Sortiment Produkty/přípravky

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat