Genicanthus lamarck "female" – pomec Lamarckův

Genicanthus lamarck "female" – pomec Lamarckův
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 060156-0020-6

Pomacanthidae

Více
Vaše nákupní cena
2 690 Kč (2 223,14 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Pomacanthidae

Pomci rodu Genicanthus jsou nádherní zástupci svého druhu a je velmi zajímavé je umisťovat v hlubinném rifovém akváriu po páru nebo jeden samec a více samic. Aklimatizaci usnadní tlumeně osvětlená nádrž, ale později se tyto ryby dobře přizpůsobují každému intenzivnímu akvarijnímu osvětlení. Vyžadují nádrž s živými kameny a rozsáhlé skalní sestavy s úkryty, aby se cítili bezpečně. Jsou hermafrodité a mají schopnost změnit pohlaví ze samice na samce, přičemž samci mohou dokonce tento proces absolvovat i nazpět, pokud v akváriu nejsou přítomny samice. Mohou být pohromadě s ostatními pomci jiného druhu. Jejich krmivo by mělo obsahovat pestrou stravu včetně hub, řas a kvalitního přírodního peletového krmiva jako např. DKI marine. Je vhodný spíše pro zkušené akvaristy.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že pomec je chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže aj.). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • může okusovat tvrdé a kožnaté korály
  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • není jedovatý

Parametry

Parametry živočichů Na houby (Porifera...)

Recenze / Zkušenosti