TROPIC MARIN® ELIMI-PHOS na snížení PO4 (2× sáček 100 g – pro nano akvária), 200 g

Popis

Vysoce účinné granule pro odstraňování fosfátů v akváriích.

Fosfáty a při jejich vysokém obsahu související nažloutlé zabarvení vody nejsou v akváriu vítány. Trvalý úspěch je dosažen pouze tehdy, když koncentrace těchto látek zůstává nízká. Například u akvárií s korálovými útesy by měly být pro dobrý růst a plné zbarvení tvrdých korálů naměřeny hodnoty fosfátů 0,05 mg/l nebo méně.

Tropic Marin ® ELIMI-PHOS jsou vysoce účinné granule v praktických filtračních vacích Quick & Clean pro odstraňování jak fosfátů, tak jiných organických polutantů v akváriu. Fosfáty se navazují na granule ELIMI-PHOS, které se nikdy neuvolní do akvária, ani po dosažení plné absorpční kapacity granulí. Kromě účinného odstraňování fosfátů nahrazuje ELIMI-PHOS aktivní uhlí a zlepší obecnou kvalitu vody v akváriu. Po krátké době jsou výrazně zlepšeny podmínky růstu pro bezobratlé živočichy a je omezen nežádoucí růst plevelných řas.

Výhody:

  • pro odstranění fosfátů a jiných organických polutantů v akváriích
  • zabraňte nežádoucímu růstu řas
  • praktické filtrační vaky Quick & Clean pro jednoduchou a čistou manipulaci
  • vhodné pro filtrační systémy nebo pro volné zavěšení do nádrže
  • fosfáty se silně navazují na granule ELIMI-PHOS, které se neuvolňují do akvária
  • zlepšení podmínek růstu korálů a jiných organismů

Použití:

Použijte 100 g ELIMI-PHOS na 200 litrů celkového objemu vody akvarijního systému a umístěte jej do filtru nebo na jiné místo se silnou cirkulací vody. Vždy je dobré dělat úpravy v akváriu pomalu. Je-li organická zátěž akvária velmi vysoká, začněte 100 g ELIMI-PHOS na 500 litrů objemu systému a pomalu zvyšujte na výše uvedené doporučené maximum. To poskytne vašim více choulostivým rostlinám a živočichům postupné seznámení s pozitivní změnou kvality vody.

Poznámka:
Všechny organismy vyžadují stopy fosfátu; 0,00 mg/l fosfátu v akváriu nestačí. Musí se nalézt rovnováha mezi krmením (= zdrojem fosfátu) a odstraněním fosfátu.

ELIMI-PHOS může zůstat v akváriu i po dosažení absorpční kapacity. Jakmile začne hladina fosfátů v akváriu znovu růst, opakujte výše uvedený postup pomocí nového ELIMI-PHOS. Abyste pozorně sledovali hladinu fosfátů v akváriu, doporučujeme používat Tropic Marin ® Phosphate-Test Professional, který bude indikovat hladiny fosfátů dokonce až 0,01 mg/l.

Tropic Marin ® také doporučuje pravidelné výměny vody v akváriu, aby se zabránilo vzniku nežádoucích látek. Pravidelné používání přípravku ELIMI-PHOS pomůže udržet nejvyšší kvalitu vaší akvarijní vody.

 

Parametry

Výrobce Tropic Marin
Sortiment Filtrační materiály
Sorbenty PO4 média

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat

Kód 15141-0035-11
Skladem