Valenciennea wardii – hlaváč dívčí Wardův

Valenciennea wardii – hlaváč dívčí Wardův
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 003818-0000-3

Gobiidae

Více
Vaše nákupní cena
1 090 Kč (900,83 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Gobiidae

Jsou to plaché ryby, které díky své dlouhověkosti skvěle doplňují útesová akvária.
Měly by být umístěny v nádrži o velikosti min. 200 l nebo větší, kde je jako substrát živý písek, který rády celé dny prosévají, čistí a přehazují. Hlaváči používají jako útočiště mělké nory v substrátu a udržují ho tak dobře okysličený. Díky této pracovité rybě budete mít v akváriu vždy čisté dno a navíc kopečky, které vytváří věčným proséváním, vypadají velice dekorativně. Při vylekání skáčou, a proto je nutné zakrytí akvária. Jen zřídka se chovají agresivní vůči jiným rybám, jsou jen vnitrodruhově teritoriální s výjimkou, když vytvoří pár.
Hlaváči sbírají krmení ze dna při prosévání písku. Jejich strava by měla obsahovat řadu živých nebo mražených krevet. Měli by být často krmeni. Časem si zvyknou i na vlčková či granulovaná krmiva, jako např. DKI – Easy Reefs, které skvěle doplňují základní mraženou stravu.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že hlaváči jsou celkem lehce chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • vnitrodruhová agresivita
  • může vyskočit z nezakrytého akvária

  • není jedovatý  

Parametry

Recenze / Zkušenosti