Amblyeleotris guttata – hlaváč skvrnitý

Gobiidae

Více
Vaše nákupní cena s DPH
Cena se zobrazí při naskladnění
Není skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu Hlídací pes

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Gobiidae

Tito hlaváči by měli být umístěni v nádrži o velikosti min. 100 l nebo větší, kde je jako substrát živý písek, který rádi celé dny prosévají, čistí a přehazují. Hlaváči používají jako útočiště mělké nory v substrátu a udržují ho tak dobře okysličený. Jen zřídka se chovají agresivní vůči jiným rybám, jsou vnitrodruhově teritoriální s výjimkou, když vytvoří pár. Lze je chovat i samostatně, ve skupince nebo v páru. Je vhodné do akvária pořizovat všechny jedince současně. Ti slabší by jinak mohli být zabiti.
Hlaváči sbírají krmení ze dna při prosévání písku. Jejich strava by měla obsahovat řadu živých nebo mražených krevet. Měli by být často krmeni. Časem si zvyknou i na vlčková či granulovaná krmiva. 
Vhodná bývá i symbióza s krevetami rodu Alpheus.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že hlaváči jsou celkem lehce chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • vnitrodruhová agresivita
  • není jedovatý  

Parametry

Parametry živočichů Vhodné pro nano akvária

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat