Vše pro vaše zdraví...
+420 731 372 222
CS
Přihlášení

Keramické dekorace akvárií bez použití živých kamenů

Porézní rifovou keramickou dekoraci PM Riffkeramik lze s úspěchem použít jak v nově realizovaných akváriích, tak i v ostatních zaběhlých stávajících vodních systémech.
Jedná se o revoluční technologii bez použití živých kamenů. Níže naleznete, jak to vše funguje…

Keramická dekorace PM RIFFKERAMIK

Svět za posledních 30 let ztratil zhruba polovinu svých korálových útesů

Švýcarský výrobce PM Riffkeramik vynalezl speciální inovativní syntetickou keramickou skálu, která je schopna plně nahradit živé kameny a je tak skvělým přínosem při zachování přírodních útesů pro budoucí generace.
Každý produkt je jedinečný a vyrábí se ručně.
Výrobky byly speciálně vynalezeny pro mořskou vodu a obsahují suroviny nejvyšší kvality bez umělých přísad. Pro výrobu jsou používány pouze materiály na bázi surového kamene, které neuvolňují do vody žádné škodlivé látky.
Vysoce porézní struktura útesové keramiky je ideálním osídlovacím substrátem pro bakterie, které zajišťují degradaci živin v akváriu k udržení správných vodních parametrů.
Akvárium je také možné založit a provozovat pouze z produktů PM Riffkeramik – bez živých kamenů.

Výhody:

  • Unikátní kombinace pórovitosti a velké povrchové plochy umožňuje osídlení velkého počtu aerobních a anaerobních bakterií, které následně rozkládají přebytečné živiny.

  • Díky velké rozmanitosti vzorů této keramiky je snadné vytvořit jedinečný a individuální design útesu.

  • Útesovou keramiku lze použít přímo v akváriu, vymývání v osmotické vodě není nutné.

  • Vypaluje se při teplotě přes 1100 °C, proto nebude do akvarijní vody vyluhovat ŽÁDNÉ znečišťující látky.

  • Použití živých kamenů přispívá k zániku korálových útesů po celém světě. PM Riffkeramik je ruční výrobek a neznečišťuje životní prostředí. Živá hornina je populární, protože kromě odstraňování amoniaku a dusitanů snižuje také dusičnany, ale má tu nevýhodu, že kromě ekologických aspektů mohou být do akvária zaváděni i škůdci. Díky vysoké pórovitosti nabízí tato keramika spoustu prostoru pro prospěšné bakterie, což zvyšuje schopnost odstraňovat amoniak, dusitany a snižovat dusičnany.

  • Kromě bakterií jsou tyto produkty ve velmi krátké době také kolonizovány vápenitými řasami. Po určité době již nejsou ve struktuře k rozeznání s živými kameny.

  • Výrobky z PM Riffkeramik jsou vyrobeny z inertní keramiky, která nemá vliv na chemii vody (pomocí ICP testů pravidelně testují všechny suroviny).

  • Útesová keramika se používá hlavně v mořských akváriích, ale je také velmi oblíbená i ve sladkovodní akvaristice jako vhodná alternativa plastových materiálů.

 

 

 

Korálová řasa na PM Riffkeramik     

Mnozí z vás si kladou otázku, jak se může umělá dekorace dostat k životu a jak to bude vypadat po určitém čase. Níže naleznete nádrž osazenou PM Riffkeramik, která byla založena před 5 měsíci.
Akvárium neobsahuje žádné živé kameny, byly použity jen vysoce kvalitní směsi bakterií.
Na umělé skále můžete vidět řadu různých korálových řas, které začnou porůstat povrch dekorace hned po správném nastavení vodních parametrů v nádrži.
Ve skutečnosti je celé akvárium zcela porostlé.

 

.  

Reef Bond

Přípravek pro lepení keramických produktů nebo korálů, na potřebné místo. Tohle lepidlo na cementové bázi je speciálně určeno pro nádrže s mořskou vodou
Míchací poměr 1 : 3 (voda : Reef Bond) je ideální pro lepení suché horniny mimo nádrž. Použití pod vodou je také možné, ale jen v malém množství.