Vše pro vaše zdraví...
+420 731 372 222
CS
Přihlášení

Z historie

MOIA – moderní interiérová akvária; systémy, které fungují

Realizujeme akvária na míru

Firma Moia byla založena v roce 1997 ing. Jiřím Berkou, který za využití svých odborných zkušeností, technického vzdělání a celoživotního zájmu o tento obor začal s projektováním velkých akvárií na míru.
Tato nadměrná akvária i rozměrné expozice, ať už u „hobby“ zákazníků či ve veřejných prostorech, jsou stále plně funkční, obdivované a často nepřekonané. Poukazují tak na správně použitou kvalitní akvarijní techniku, odborné technické zpracování a vyváženě zvolené osazení živočichy.
Řešením velkých projektových dokumentací, jejich instalací a dlouholetým chovem i odchovem mořských živočichů jsme nasbírali nespočet zkušeností pro realizace také menších funkčních akvárií, které se dají individuálně zakomponovat do každého interiéru.

Importujeme a karanténujeme živočichy

Dalším logickým krokem pro náš již zaběhlý tým bylo rozšíření firmy o vlastní importy živočichů z celého světa. V roce 2001 jsme začali spolupracovat s importéry z Bali, Srí Lanky, USA, ..., odkud dovážíme, aklimatizujeme a chováme mořské ryby, korály, bezobratlé živočichy a rostliny – nejprve do provizorních prostorů suterénu sídla firmy v Šumvaldě, ty se ale později staly již nedostačujícími… 

Areál v Nové Hradečné s přírodním jezírkem

Milníkem pro naši společnost se tak stal rok 2004, kdy byl zakoupen areál bývalého vodního mlýna (vč. malé vodní elektrárny) se stávajícími nemovitostmi v obci Nová Hradečná 160 v Olomouckém kraji.
Tyto budovy jsme zcela zrekonstruovali, aby vyhovovaly nejmodernějším požadavkům firmy.

Používáme vlastní zdroje energie

Myšlenka vybudovat provozovnu s vlastním zdrojem energie nebyla v době rekonstrukce areálu ještě běžná, ale postupem času se ukázala jako velmi progresivní a v současnosti začíná být vlastní zdroj „zelené“ energie znakem kvalitních firem. Mimo vlastní vodní elektrárny máme v našem areálu i výrazný potenciál pro vybudování větší fotovoltaické elektrárny, ale tyto ambiciózní plány zatím brzdí vnější okolnosti, jako kapacita sítě pro přebytky vyrobené elektřiny apod.

Zázemí pro servis techniky

V zázemí naší firmy se nachází prostorná servisní dílna pro opravy chladičů, akvarijního osvětlení, čerpadel aj. Řešíme tak rychle záruční i pozáruční služby, čímž výrazně snižujeme dobu pro servis důležité akvarijní techniky.

Patříme k předním dodavatelům na trhu

Navázali jsme pevnou a dlouhodobou spolupráci s výrobci špičkové akvarijní techniky, kterou dovážíme jako výhradní dovozce z celého světa. Rozsahem velkoobchodního prodeje neživého zboží pro mořskou a sladkovodní akvaristiku, teraristiku a zahradní jezírka po celé evropské unii, jsme se stali dnes již ikonou v tomto velice specifickém oboru. Poctivou pílí, dřinou a velkým odhodláním jsme vybudovali prosperující firmu s pevnými základy a pečlivě vyškolenými specialisty v oboru. Vážíme si vaší přízně a rádi zodpovíme veškeré odborné otázky na e-mailu: shop@moia.cz.

Tým MOIA