Vše pro vaše zdraví...
+420 731 372 222
CS
Přihlášení

Špičková čerpací akvarijní technika

Turbelle® Propeller Technology

Čím je vrtulové čerpadlo Turbelle® tak vyjímečné?
Velmi tichý chod
Speciální plastová nebo magnetická ložiska a sériově dodávaná Silence svorka zajišťují mimořádně tichý chod.
Flexibilní 3D usměrňování
Na rozdíl od jiných čerpadel nabízí Turbelle® významnou flexibilitu, pokud jde o umístění a směr proudění vody. Lze jej nastavit na dlouhou vzdálenost a tak, aby bylo docíleno účinného pohybu vody při minimální spotřebě elektrické energie.
Velká sací plocha
Rozměrný sací koš zabraňuje předčasnému znečištění a eliminuje riziko přisávání živočichů z akvária.
Ekonomický provoz šetrný k životnímu prostředí.
Výkonné motory jsou úsporné, ekologické a poskytují vysokou účinnost při minimální spotřebě a zanedbatelných nárocích na běžnou údržbu.
Výkon pod kontrolou
Turbelle® s elektronickou regulací otáček a ochranou SELV lze efektivně využít k simulaci vodních vln nebo přílivu a odlivu v jakémkoliv akváriu. Inteligentní mikroprocesorem řízený motor tvoří spolu s Multicontrollerem nebo SmartControllerem 7000 neporazitelný tandem.
Magnetický držák v sériové výbavě
Pro upevnění je Turbelle® vybaveno magnetickým držákem, který umožňuje jednoduché upevnění na libovolném místě stěn akvária.
Bezproblémový provoz i při výpadku proudu
Čerpadlo Turbelle® s elektronicky regulovanými otáčkami může být spolu se Safety Connectorem napájeno z jakéhokoliv stejnosměrného zdroje (baterie, solární články) od 10 do 24 V. Safety Connector zajistí běžný provoz na síťový zdroj TUNZE® a při výpadku proudu přepne automaticky na baterii nebo na zdroj stejnosměrného napájení.
Vedle světelných podmínek je pohyb vody v akváriu nejdůležitějším parametrem, zejména v prostředí s mořskou vodou. Na následujících příkladech si vysvětlíme, jaké situace z hlediska proudění vody převládají v konkrétních prostředích a jak se dají reprodukovat pomocí systémů Turbelle® určených pro generování vodního proudění. Doporučované kombinace jsou vhodné pro akvária o objemu zhruba 200 až 2.000 litrů. 

Pobřežní zóna / zóna s vodními řasami

Středně silné a mírné oscilační proudění. Tato písečná zóna bývá často osídlena řasami a sasankami.
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox nebo Turbelle® nanostream® / stream v režimu Wave plus okružní proudění filtračního čerpadla.

  

Oblast přechodná / mikroatoly

Středně silné proudění doprovázené drobnými vlnami, odliv a příliv je již mírně patrný. V tomto prostředí se nacházejí první korálové útvary.
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox nebo Turbelle® nanostream® / stream v režimu Wave s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000 nebo 2 Turbelle® nanostream® / stream s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000.

Linie vnitřního útesu

Silnější proudění ovlivněné přílivem a odlivem, ale i mírným vlnobitím. V této oblasti má velmi důležitou roli světlo a panuje zde nádherný korálový život. 
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox nebo Turbelle® nanostream® / stream v režimu Wave plus Turbelle® nanostream® / stream s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000 nebo jen 2 Turbelle® nanostream® / stream s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000.

Povrch útesu

Silné proudění vody s výrazným vlivem přílivu a odlivu a velkými vlnami. Silný růst korálů.
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox s nočním zklidněním + 2 Turbelle® nanostream® / stream / masterstream s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000 nebo Turbelle®stream + Turbelle® e-jet s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000 nebo 2 Turbelle®masterstream s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000.

 

Linie vnějšího útesu

Oblast s nejsilnějším prouděním, vlny i světlo velmi intenzivní. V tomto prostředí se obzvlášť dobře daří druhům jako acropora, favia a útesotvorným korálům typu porites. 
Proudění vody podle TUNZE®: Wavebox nebo Turbelle® nanostream® / stream v režimu Wave plus 2 Turbelle® stream s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000 nebo 2 Turbelle® masterstream s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000.

Vnější strana útesu

Silné proudění se slabými vlnami a intenzivním osvětlením. Bohatá rozmanitost druhů a velké množství tvrdých korálnatců.
Proudění vody podle TUNZE®: Turbelle® nanostream® / stream / masterstream s Multicontrollerem / SmartControllerem 7000.

Čelo útesu

Hlubší zóna útesu s paralelním prouděním. Tento úsek obsahuje především korály živící se planktonem.
Proudění vody podle TUNZE®: Turbelle® nanostream® / stream v nepřetržitém provozu, bez pulzování, se sníženým výkonem.