Apogon leptacanthus – parmovec průsvitný

Apogon leptacanthus – parmovec průsvitný
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 050163-0000-3

Apogonidae

Více
Vaše nákupní cena
449 Kč (371,07 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Apogonidae

Pro tohoto pomalého a metodického plavce je vhodné akvárium o velikost již okolo 40 l nebo větší s dekorací a poklidnými obyvateli. Má sklon se skrývat v mořské řase nebo jiných rostlinách. Pokud máte větší akvárium, je pěkné si pořídit malou skupinu tohoto druhu. Do nádrže zavádějte vždy najednou pro zamezení případné hierarchie bez agresivity.
Vyhovuje jim dobře vyvážená masitá strava, jako artemie, mysis, krill, vločkové či peletové krmiva a v závislosti na jeho velikosti i drobné rybky.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že parmovec je celkem snadno chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Eliminovat velkou konkurenci ryb při přijímání potravy. Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání.

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • vnitrodruhová agresivita
  • není jedovatý

Parametry

Parametry živočichů Vhodné pro nano akvária

Recenze / Zkušenosti