Blenniella chrysospilos - slizoun červenoskvrnný

Doporučená maloobchodní cena 699 Kč
(577,69 Kč bez DPH)
Vaše nákupní cena
Ušetříte
69,90 Kč
629,10 Kč (519,92 Kč bez DPH)
Skladem

Blenniidae

Více
Kód: 001054-0000-3
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Blenniidae

Existuje mnoho mořských ryb, které mají velkou osobnost, ale slizouni jsou jedni z nejlepších. Bývají velmi mírumilovní a mohou žít společně s mnoha dalšími druhy. Je to ryba, která by neměla chybět v žádném akváriu. Bohužel se nedoporučuje chovat více než jednoho slizouna stejného druhu společně, protože mají tendenci k vnitrodruhovému agresivnímu chování. Stejně jako Salarias fasciatus skvěle likviduje nechtěné řasy.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že slizouni jsou poměrně snadno chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady. 

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá. 
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení. 
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení. Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové na sebe navzájem zvyknou bez napadání.

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • není jedovatý