Chaetodon kleinii - klipka Kleinova

Vaše nákupní cena
1 490 Kč (1 231,41 Kč bez DPH)
Skladem

Chaetodontidae

Více
Kód: 030074-0000-5
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Chaetodontidae

Chaetodon kleinii Bloch, 1790
Pro chaetodon kleini je typické po stranách velké množství pravoúhle se křižujících proužků, které vytváří pravidelné tečkování.

Klipky jsou mírumilovné plaché ryby, vyhovuje jim akvárium o velikosti 500 l nebo větší, mohou se chovat společně s jinými rybami stejného druhu, je však vhodné je zavádět do nádrže společně. Akvárium by mělo obsahovat vhodnou dekoraci pro možnost úkrytu. Neměly by být chovány v útesových nádržích, protože mohou okusovat bezobratlé živočichy, měkké a kožnaté korály. Jsou výborným pomocníkem v boji proti Aiptasiím, které požírá. Jakmile se aklimatizují, mohou být několikrát denně krmeny různorodou stravou masitých krmiv (artemie, mysis, krill) a časem si zvyknou i na vlčková či granulovaná krmiva. Je to vynikající ryba pro začátečníky.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že klipka je lehce chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady. 

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá. 
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení. 
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže aj.).
    Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na: 

  • může likvidovat zévy, rournatce a korály  
  • není jedovatá