Chrysiptera parasema – sapínek zlatoocasý

Chrysiptera parasema  – sapínek zlatoocasý
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 070538-0000-3

Pomacentridae

Více
Množstevní slevy
Cena s DPH za ks
289 Kč 238,84 Kč bez DPH
Vaše nákupní cena
289 Kč (238,84 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Pomacentridae

Chrysiptery jsou ideální ryby pro menší akvárium, mají velmi atraktivní zbarvení a mohou být chovány již od 100 litrů objemu vody. Při zřizování nádrže se ujistěte, že máte k dispozici dostatek dekorace k zajištění úkrytů a snížení stresu, mohou být teritoriální vůči svému druhu nebo rybám s podobným tvarem a velikostí těla. Chov je vhodný po kusech nebo ve větších skupinách. Rády se živí zooplanktonem a řasami vyskytujícími se v akváriu.
Měli by být krmeni několikrát denně malým množstvím čerstvého, masitého krmiva. Ideální potrava zahrnuje malé kousky atremií nebo mysis obohacené vitamíny (Lipovit, Lipo-garlic). Jakmile se plně přizpůsobí akváriu, může být těmto rybám nabízena také vysoce kvalitní mořská vločková a peletková krmiva, jako např. DKI – Easy Reefs nebo Color mini pellets – Omega one, které skvěle doplňují základní mraženou stravu.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že chrysiprera je snadno chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže aj.). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání.

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • mohou být teritoriální
  • nejsou jedovaté

Parametry

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat