Ecsenius midas – slizoun midas

Blenniidae

Více
Vaše nákupní cena s DPH
Cena se zobrazí při naskladnění
Není skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu Hlídací pes

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Blenniidae

Ecsenius midas je vynikajícím kandidátem do rifového akvária. Je to krásná zlatavě žlutá rybka, má jasné modře ohraničené oči a při plavání se podobá úhoři. Svou barvu je schopný přizpůsobit okolí.
Tento slizoun má rád členité útesy, do kterých rád zalézá. Jsou vhodné větší nádrže pro možnou agresivitu vzniklou omezeným prostorem. Jakmile se dobře aklimatizuje, tak pak dobře přijímá potravu. Má rád jemný plankton s příměsí mořských řas.

Existuje mnoho mořských ryb, které mají velkou osobnost, ale slizouni jsou jedni z nejlepších. Bývají velmi mírumilovní a mohou žít společně s mnoha dalšími druhy. Je to ryba, která by neměla chybět v žádném akváriu. Bohužel se nedoporučuje chovat více než jednoho slizouna stejného druhu společně, protože mají tendenci k vnitrodruhovému agresivnímu chování.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že Ecsenius midas je poměrně snadno chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady. 

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá. 
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení. 
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení. Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové na sebe navzájem zvyknou bez napadání.

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • není jedovatý

Parametry

Parametry živočichů Na řasy (Chlorophyta…)

Recenze / Zkušenosti