Emblemaria pandionis - slizounek vysopohřbetý

Vaše nákupní cena
Na dotaz
Není skladem

Chaenopsidae

Více
Kód: 072120-0000-2
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Chaenopsidae

Slizounek vysokohřbetý - Emblemaria pandionis Evermann & Marsh, 1900

Jsou to ideální rybky pro nano akvária nebo společenská akvária. Patří do čeledi slizounkovití, bývají mírumilovné, klidné povahy. Mohou žít společně s mnoha dalšími druhy. V přírodě se vyskytují ve volných koloniích a mají plaché, ale teritoriální chování. Můžeme je často pozorovat v prasklinách útesu, malých skulinách nebo štěrbinách, kde stojí u samého vchodu na břišních ploutvích a stráží své území.
Vhodným náhradním prostředím je dobře zavedené akvárium s možností úkrytů a množstvím dekorace. V akváriích jako úkryt volí často prostor jen o něco větší, než je jejich velikost a mnohdy jim stačí i nabídnutá ulita plže. Mezi chovateli jsou především oblíbeni pro své pózování, kdy vztyčují hřbetní ploutev nejen pří obraně svého území, ale i při komunikaci a u námluvných rituálů. Bylo zdokumentováno až 1100 vztyčení této hřbetní "plachty" za den. Odtud i anglický název Sailfin Blenny.
Krmivo: cyklop, artemie, granulované a vločkové krmivo obohacené vitamíny.


Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že slizounci jsou poměrně snadno chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady. 

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá. 
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení. 
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení. Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové na sebe navzájem zvyknou bez napadání.

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • není jedovatý