Gobiodon okinawae – hlaváč okinawský

Gobiidae

Více
Vaše nákupní cena
499 Kč (412,40 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Gobiidae

Tito hlaváči by měli být umístěni v nádrži o velikosti min. 60 l s možností úkrytu, nejlépe v rifových nádržích. Jsou to krásně zbarvené, klidné malé rybky. Často se schovávají mezi větvičkami tvrdých korálů, v rohovitkách nebo ve skulinách útesu.  V přírodě žijí ve skupinách nebo párech, je tedy možné do většího akvária pořídit i více kusů. Jejich strava by měla obsahovat řadu živých nebo mražených krevet, nejlépe se hodí krmivo cyklop. Měli by být často krmeni. Časem si zvyknou i na vlčková či granulovaná krmiva, jako např. DKI – Easy Reefs, které skvěle doplňují základní mraženou stravu. 


Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že hlaváči jsou celkem lehce chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • jeho pokožka obsahuje toxin proti predátorům

Parametry

Parametry živočichů Vhodné pro nano akvária

Recenze / Zkušenosti