Gobiodon okinawae – hlaváč okinawský

Gobiidae

Více
Vaše nákupní cena
389 Kč (321,49 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Gobiidae

Tito hlaváči by měli být umístěni v nádrži o velikosti min. 60 l s možností úkrytu, nejlépe v rifových nádržích. Jsou to krásně zbarvené, klidné malé rybky. Často se schovávají mezi větvičkami tvrdých korálů, v rohovitkách nebo ve skulinách útesu.  V přírodě žijí ve skupinách nebo párech, je tedy možné do většího akvária pořídit i více kusů. Jejich strava by měla obsahovat řadu živých nebo mražených krevet, nejlépe se hodí krmivo cyklop. Měli by být často krmeni.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že hlaváči jsou celkem lehce chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • jeho pokožka obsahuje toxin proti predátorům

Parametry

Parametry živočichů Vhodné pro nano akvária

Recenze / Zkušenosti