Kompletní výživa ryb i bezobratlých Masstick 14, 14 g

Popis

Lyofilizovaná směs krmiva pro ryby a korály.

  • Masstick je různorodá směsice výlučně přírodních surovin mořského původu, které slouží k zajištění vyváženého a přirozeného krmiva pro všežravé ryby a mořské bezobratlé živočichy.
  • Masstick je vyroben výlučně z mořských produktů, neobsahuje žádné atraktanty, umělé konzervační látky nebo syntetické sloučeniny.
  • Masstick je lyofilizovaný prášek, připravený k použití okamžitě po rehydrataci nejlépe osmotickou vodou na samolepící pastu. Lze jej přitisknout na sklo (nejlépe ve spodní části akvária) nebo na kamínek či dekoraci. Zatlačením pasty do pórovitých kamenů zajistíte celodenní potravu i pomalejším rybám, jako je např. Chelmon rostratus nebo Synchiropus splendidus.
  • Tento rehydratovaný prášek umožňuje smíchání s jakoukoli další potravou (měkkýši, korýši, rybí vajíčka, artemie, mysis, buchanky, kopepodi, vířníci) nebo orálně podávané léčiva.
  • Masstick po zpracování a vložení do akvária i několik hodin ve vodě nedisperguje a proto může být kompletně zkrmen mořskými živočichy. Tato výhoda se spolu s vysokou chuťovou dráždivostí využívá hlavně u obtížně rozkrmitelných živočichů.
  • Masstick lze také po rozmíchání s větším množstvím akvarijní vody na tekutý roztok, použít jako vynikající krmení pro mořské bezobratlé – filtrátory (mlži, houby, koráli, sumky, rournatci, …).
  • Protože Masstick se skládá hlavně z lyofilizovaných korýšů, neobsahuje kostry ryb, jde tedy o krmivo s velmi nízkým obsahem fosfátů ve vztahu k obsahu bílkovin. 

„Masstick je vyroben z nejčerstvějších a nejkvalitnějších surovin. Směs se skládá převážně z krevet (Palaemonetes varians), chovaných na farmě Veta La Palma, které jsou okamžitě lyofilizovány, aby se udržela optimální nutriční hodnota. Ke směsi se také přidávají lyofilizované mikrořasy a makrořasy vypěstované ve Fitoplancton Marino, uspokojí se tak nutriční potřeby široké škály mořských živočichů.“

Masstick poskytuje základní zdroj bílkovin, lipidů bohatých na mastné kyseliny EPA, ARA a DHA, vitamínů a uhlohydrátů, z přírodních zdrojů mořského původu.

Výživové potřeby masožravců, všežravců a býložravců se pochopitelně liší, záleží také na stravovacích návycích živočichů žijících na povrchu, uprostřed nebo v hlubokých vodách. Je obtížné najít krmivo, které by vyhovovalo všem nutričním potřebám tak, jak to preferují jednotlivé druhy. S Masstickem se však všechny tyto různorodé požadavky uspokojí.

Masstick se snadno používá a je dodáván v uzavřených sáčcích s kyslíkovou a světelnou bariérou, aby se zachovala jeho čerstvost.

Příprava:

  • Lyofilizované krmivo smíchejte s vodou v poměru 2 : 1 (14 g přípravku se 7 ml osmotické vody).
  • Hnětením vytvořte homogenní směs.
  • Takto hotové krmení lze zmrazit pro pozdější použití, své vlastnosti si takto uchová dalších 5 týdnů.

 

Parametry

Druh krmiva Lyofilizované, Práškové
Výrobce Easy Reefs
Sortiment Krmiva a doplňky stravy

Recenze / Zkušenosti

video

Soubory ke stažení

Mohlo by vás zajímat