Koumansetta hectori – hlaváč Hectorův

Koumansetta hectori – hlaváč Hectorův
Ilustrační foto
Kód: 003377-0000-3

Gobiidae

Více
Vaše nákupní cena s DPH
Cena se zobrazí při naskladnění
Není skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu Hlídací pes

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Gobiidae

Tito hlaváči by měli být umístěni v nádrži o velikosti min. 100 l nebo větší s možností úkrytu, nejlépe v rifových nádržích. Jsou to krásně zbarvené, klidné, malé rybky. Jejich strava by měla obsahovat řadu živých nebo mražených krevet, nejlépe se hodí krmivo cyklop a živé či mrazené řasy. Měli by být často krmeni. Doporučují se chovat v systému s refugiem, které je zdrojem živé potravy.

Mnoho mořských akvaristů se setkalo s problémem řas a je známo mnoho jejich přirozených likvidátorů (bodloci, králíčkovci, ježovky, …). Bohužel většina těchto řasožroutů se z mnoha důvodů nehodí do NANO akvárií. Tato nádherná rybka miluje nechtěné vláknité řasy.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že hlaváči jsou celkem lehce chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • není jedovatý 

Parametry

Parametry živočichů Na řasy (Chlorophyta…), Vhodné pro nano akvária

Recenze / Zkušenosti