Nemateleotris magnifica – hlaváčovec pastelový

Nemateleotris magnifica – hlaváčovec pastelový
Ilustrační foto
Kód: 012520-0000-3

Microdesmidae 

Více
Vaše nákupní cena
699 Kč (577,69 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Microdesmidae 

Hlaváčovci jsou velmi energické ryby, díky velmi rozmanitým stravovacím návykům je možné je uspokojit bez přílišných potíží. Tento druh je bezkonfliktní a vhodný tak i pro začátečníky již při zřizování akvária. Při vylekání velmi skáčou, a proto je nutné zakrytí akvária a dekorace sloužící k úkrytu. Chov je vhodný po kusech, v páru nebo v menších hejnech.
Měli by být krmeni několikrát denně malým množstvím čerstvého, masitého krmiva. Ideální potrava zahrnuje malé kousky atremií nebo mysis obohacené vitamíny (Lipovit, Lipo-garlic). Jakmile se plně přizpůsobí akváriu, může být těmto rybám nabízena také vysoce kvalitní mořská vločková a peletková krmiva, jako např. DKI – Easy Reefs nebo Color mini pellets – Omega one, které skvěle doplňují základní mraženou stravu.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že hlaváčovci jsou celkem lehce chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • vnitrodruhová agresivita při vytváření párů
  • může vyskočit z nezakrytého akvária

  • není jedovatý  

Parametry

Parametry živočichů Vhodné pro nano akvária

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat