Profesionální testy TROPIC MARIN® KH/Alkalita – mořská & sladká voda

Popis

Pro velmi přesné stanovení alkality (KH).

Karbonátová tvrdost (KH) nebo zásaditost vzorku vody charakterizuje vyrovnávací kapacitu, tj. schopnost udržovat hodnotu pH vody. V chemii vody existuje řada výrazů, které popisují vyrovnávací kapacitu s různými definicemi. Termín "karbonátová tvrdost" je obvyklý v akvaristice; nicméně je měřena alkalita. V tomto testu se oba termíny používají synonymně. Specifikace uhličitanové tvrdosti se obvykle udává v německých stupních (°dH).

Alkalita by měla být testována ve všech akváriích s velkou pravidelností. Pokud je v akváriu příliš nízká, může hodnota pH klesnout na úroveň, která je život ohrožující pro mnoho ryb a bezobratlých živočichů. U útesových akvárií je pro silný růst korálů nezbytná adekvátní úroveň alkality. Na druhé straně příliš vysoká hodnota v nádržích s mořskou vodou může vést k tvorbě sraženin uhličitanu vápenatého a má také negativní dopad na růst korálů. Alkalita v akváriích s mořskou vodou by měla být v rozmezí 6 až 9 °dH a ve sladkovodních akváriích nesmí klesnout pod 3 °dH.

Tropic Marin ® KH/alkalinity-Test Professional je testovací set s vysokým rozlišením pro stanovení alkality s rozlišením až do 0,1 °dH na titraci; včetně převodní tabulky k jiným jednotkám. Snadno rozeznatelná změna barvy z tyrkysové modře na růžovou.

Výhody:

  • rozsah měření: 0,1–20 °dH
  • přesnost: 0,1 °dH
  • vysoce přesné stanovení uhličitanové (karbovátové) tvrdosti/alkality v akváriu
  • pro přibližně na100 aplikací při KH 10 °dH ve vodě a rozlišení 0,2 °dH / nebo 50 testů při rozlišení 0,1 °dH
  • měření ve °dH
  • konverzní tabulka pro ostatní jednotky v návodu k použití

Další informace k produktu včetně návodu naleznete v souborech ke stažení.

Parametry

Výrobce Tropic Marin
Sortiment Testy a měření

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat

Kód 59308-7000-51
Skladem