Pseudanthias squamipinnis "female" – bradáč šupinoploutvý

Serranidae

Více
Vaše nákupní cena
899 Kč (742,98 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Serranidae

Samci těchto bradáčů mají červené odstíny, zatímco samice jsou oranžovější. Je vhodné do nádrže pořídit jednoho samce a jednu nebo několik samic, tvoří pak pěkné hejno. Mají rádi členité úkryty, ve kterých přespávají. Jsou hermafroditické, proto se vždy v hejnu několika samic ta nejdominantnější samice přemění v samce, který má v hejnu vůdčí vlastnosti. Pro svou krásnou barvu je přezdíván „Zlatá rybka“.
Pseudanthias squamipinnis je masožravec a proto bude bez problémů přijímat jakákoli mražená krmiva z ryb, krevet a jiných bezobratlých živočichů. Později si zvykne i na vločkové a granulované produkty, jako např. DKI – Easy Reefs, které skvěle doplňují základní mraženou stravu. Pokud nemá přísun živého planktonu, měl by být krmen častěji.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, Pseudanthias squamipinnis je chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady. 

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá. 
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • může vyskočit z nezakrytého akvária

  • není jedovatý
  • možná vnitrodruhová agresivita

Parametry

Recenze / Zkušenosti