Pseudocolochirus violaceus – sumýš pestrý

Třída sumýši Holothuroidea patří do kmene ostnokožci Echinodermata. Sumýš pestrý Pseudocolochirus violaceus je tedy příbuzný hvězdicím, hadicím a mořským ježovkám. Tělo a chapadla má sumýš pestrý…

Více
Vaše nákupní cena
1 490 Kč (1 231,41 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Třída sumýši Holothuroidea patří do kmene ostnokožci Echinodermata. Sumýš pestrý Pseudocolochirus violaceus je tedy příbuzný hvězdicím, hadicím a mořským ježovkám. Tělo a chapadla má sumýš pestrý různobarevné, ale většinou má žluté nohy. Ústní část je obvykle modrá až fialová, odtud také pochází obecný název Violet sea apple. Anglicky má ještě mnoho dalších názvů, jako Sea apple, Philippine sea apple, Clown cucumber, Violet sea urchin.

Sumýš pestrý Pseudocolochirus violaceus dává přednost již déle založenému útesovému mořskému akváriu s prostorem pro pohyb a velkým množstvím živých kamenů, z nichž získává mnoho potravy. Jakmile najde příznivé místo, obvykle v oblasti s vysokým proudem, sumýš pestrý tam obvykle zůstane. Chraňte všechny vstupy na čerpadlech a proudových hlavách, abyste vyloučili možnost nasátí. Je velmi citlivý na vysoké hladiny léků na bázi mědi. Také náhlé změny pH nebo salinity mohou způsobit, že shodí svá ústní chapadla. Jsou ideální do druhových akvárií napojených na větší, stabilní filtrační systém.

Neumísťujte tyto sumýše do akvária, ve kterém se nacházejí ryby, které by mohly vybírat jejich chapadla. Obecně platí, že všechny ryby, které jsou nevhodné pro korály, tak budou oždibovat i chapadla sumýše pestrého. Mezi tyto ryby patří: klipky, velcí pomci a všechny další druhy, které jsou nejsou bezpečné pro bezobratlé.

Při krmení vysunuje ústní chapadla do proudu, aby odfiltroval potravu. Když je potrava zachycena, vtáhne celé chapadlo do úst – podívejte se na video na našem MOIA YouTube kanálu. V akváriu je třeba ji denně krmit planktonem – mrazeným, tekutým nebo sušeným. V MOIA nejdříve sumýše rozkrmíme pro vytažení chapadel pomocí Masstick a dokrmujeme mrazenou artemií.

Upozornění:

  • Chov pouze s rybami bezpečnými pro bezobratlé živočichy
  • Citlivý na těžké kovy
  • Nutno pravidelně krmit
  • Tento druh při zranění může uvolnit toxiny, které mohou zahubit ryby v akváriu!

Parametry

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat