Pterapogon kauderni – parmovec skvělý "odchov"

Apogonidae

Více
Vaše nákupní cena s DPH
Cena se zobrazí při naskladnění
Není skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu Hlídací pes

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Apogonidae

Pterapogon kauderni je stříbrná rybka s černými svislými pruhy, bílými skvrnami a dlouhými elegantními ploutvemi. Ráda se v dospělosti ukrývá mezi různými druhy korálnatců (Acropora, Echinopora, Goniopora, Heliofungia, Montipora, Seriatopora), sasanek (Entacmaea quadricolor, Heteractis crispa, Macrodactyla doreensis, Stichodactyla haddoni), nebo mezi kořeny mangrovníků. Samec nosí jikry a vykulený plůdek 3 - 4 týdny v tlamce. V případě nebezpečí se malé rybky vrací ještě několik týdnů zpět do bezpečí ústní dutiny otce. Na rozdíl od jiných mořských ryb se plůdek dá rozkrmit artemiemi žábronožky solné a dobře odchovávat. Mláďata jako úkryty využívají nejčastěji ježovky Diadema setosum a Tripneustes sp. nebo také korálnatce. Tento parmovec je mírumilovný živočich a ostatní osazenstvo akvária by nemělo být agresivní povahy. Je pomalý a metodický plavec. Kvůli vnitrodruhové agresivitě není vhodné je chovat v rozsáhlých skupinách. Nejlepší volbou je chovný pár, jeden jedinec nebo menší hejno.
Pterapogon kauderni by měl být krmen dobře vyváženou stravou z masných produktů, jako jsou krmiva z krevet a ryb. Dobře přijímá mražené artemie a mysis.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že Pterapogon kauderni je celkem snadno chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Eliminovat velkou konkurenci ryb při přijímání potravy. Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání.

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • vnitrodruhová agresivita
  • není jedovatý

 

Parametry

Parametry živočichů Vhodné pro nano akvária

Recenze / Zkušenosti