Salarias fasciatus - slizoun pruhovaný

Vaše nákupní cena
488 Kč (403,31 Kč bez DPH)
Skladem

Blenniidae

Více
Kód: 001634-0000-4
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Blenniidae

Existuje mnoho mořských ryb, které mají velkou osobnost, ale slizouni jsou jedni z nejlepších. Bývají velmi mírumilovní a mohou žít společně s mnoha dalšími druhy. Je to ryba, která by neměla chybět v žádném akváriu. Bohužel se nedoporučuje chovat více než jednoho slizouna stejného druhu společně, protože mají tendenci k vnitrodruhovému agresivnímu chování. Je to velmi účinný pomocník v boji proti nežádoucím řasám.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že slizouni jsou poměrně snadno chovatelné ryby, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady. 

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá. 
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení. Pokud není v akváriu přítomna řasa, použít sušenou např. A la Carte Green Seaweed. Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové na sebe navzájem zvyknou bez napadání.

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • není jedovatý