Siganus vulpinus – králíčkovec liščí

Siganus vulpinus – králíčkovec liščí
Ilustrační foto
Kód: 040150-0000-5

Siganidae 

Více
Vaše nákupní cena s DPH
Cena se zobrazí při naskladnění
Není skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu Hlídací pes

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Siganidae 

Siganus vulpinus má celé tělo sametově žluté, pouze na hlavě dominuje bíločerná kresba. Juvenilní ryby se pořizují v hejnech nebo po jednom kuse, dospělé pak žijí i v párech. Je to klidná a mírumilovná rybka. Potřebuje dostatek prostoru k plavání. Pokud je ryba ve stresu, objeví se jejich hnědošedé stresové zabarvení. Tato ryba je skvělým přírůstkem do nově založených akvárií. Tento siganus může být umístěn klidně i s agresivnějšími rybami, protože tito dravci budou mít tendenci nechat ho na pokoji díky jeho jedovým trnům. Králíčkovci jsou obecně bezpečné ryby pro útesová akvária, pokud jsou dobře krmeni. V případě, že tomu tak není, je možné, že jim v důsledku hladovění začnou chutnat i některé druhy LPS a měkkých korálů. Je málo náchylný k nemocem, avšak potřebuje mít dobrou kvalitu vody. Je skvělým pomocníkem při likvidaci nežádoucí kuličkové řasy, nepohrdne ale ani jinými druhy.
Potrava by vždy měla zahrnovat směsici čerstvých či sušených řas. Má však rád také mražené artemie, mysis a krill. Časem si zvykne i na vločková a granulovaná krmiva, jako např. DKI – Easy Reefs, které skvěle doplňují základní mraženou stravu.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že Siganus vulpinus je poměrně snadno chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady. 

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá. 
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • v hřbetní, břišní a řitní ploutvi mají nenápadné jedovaté trny

Parametry

Parametry živočichů Na řasy (Chlorophyta…)

Recenze / Zkušenosti