Valenciennea puellaris – hlaváč dívčí

Valenciennea puellaris – hlaváč dívčí
Ilustrační foto
Kód: 003810-0000-3

Gobiidae

Více
Vaše nákupní cena s DPH
Cena se zobrazí při naskladnění
Není skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu Hlídací pes

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Gobiidae

Hlava a tělo tohoto hlaváče je bílé s oranžovými skvrnami. Je to velmi plachá rybka, která díky své dlouhověkosti skvěle doplňuje útesová akvária.
Valenciennea puellaris by měl být umístěn v nádrži o velikosti min. 200 l nebo větší, kde je jako substrát živý písek, který rád celé dny prosévá a přehazuje. Tento hlaváč používá jako útočiště mělké nory v substrátu a udržuje ho dobře okysličený. Díky této pracovité rybě budete mít v akváriu vždy čisté dno a navíc kopečky, které vytváří věčným proséváním, vypadají velice dekorativně. Zřídka se stává agresivním vůči jiným rybám, je jen vnitrodruhově teritoriální s výjimkou, že vytvoří pár.
Hlaváč dívčí sbírá krmení ze dna při prosévání písku. Při vylekání skáčou, a proto je nutné zakrytí akvária.
Jeho strava by měla obsahovat řadu živých nebo mražených krevet. Měl by být často krmen. Časem si zvykne i na vlčková či granulovaná krmiva, jako např. DKI – Easy Reefs, které skvěle doplňují základní mraženou stravu.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že Valenciennea puellaris je celkem lehce chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

 • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
 • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
 • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
 • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání. 

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • vnitrodruhová agresivita
  • může vyskočit z nezakrytého akvária

  • není jedovatý  

 

Parametry

Recenze / Zkušenosti