Vše pro vaše zdraví...
+420 731 372 222
CS
Přihlášení

*Jak založit mořské akvárium

Rada jak správně založit nové mořské akvárium aby došlo co nejmenšímu úhynu.

Zeptejte se jakéhokoli mořského akvaristy, že proces založení akvária rozhodně stojí za námahu a čekání. založení mořského akvária vyžaduje řádné plánování, obzvláště nyní, když internet umožnil fanouškům přístup k mnoha dalším druhům ryb a bezobratlých. Mnoho dostupných druhů může mít také zvláštní požadavky na kompatibilitu, které musíte řešit během procesu zakládání. Tento článek uvádí podrobnosti o pěti fázích, které se podílely na úspěšném zřízení mořského akvária.

Fáze 1 - Připravte si akvarijní vodu

Umístěte akvárium a nainstalujte veškeré filtrační zařízení. Naplňte akvárium čerstvou vodou, která byla ideálně zpracována pomocí reverzní osmózy. (Pokud musíte použít neupravenou městskou vodu, přidejte kvalitní dechlorinátor, který odstraňuje chlór z vody.) Dále přidejte sůl opatrně podle pokynů na slaném mixu. Použijte hustoměr pro sledování a zvýšení slanosti na požadovanou úroveň. Namontujte ohřívač akvária a nastavte požadovanou teplotu. Nechte systém běžet několik dní, abyste zajistili konstantní teplotu vody a správnou funkci všech zařízení.

 

Fáze 2 - Vytvoření akvária "útes"

Po fázi 1 úspěšně proběhlo několik dní, začněte budovat svůj "útes" ze substrátu na bázi aragonitu a živého kamene. Mohli byste také zvážit přidání 2-3 palců živého písku, které zasadí písečnou loď s prospěšnými bakteriemi a mikroorganismy. Pokud potřebujete pomoc při určování správného množství písku pro vaše akvárium, neváhejte a kontaktujte nás.
Poté, co přidáte substrát a živý písek, přidejte správně vyléčené živé kameny do akvária. Kromě toho, že ukrývá velké množství užitečných bakterií a mikroorganismů, živá skála také poskytuje obyvatelům akvária bezpečné úkryty a pomáhá udržovat zdravé vodní parametry. Živá skála nabízí estetický zážitek a biologickou filtraci a zároveň poskytuje potřebné stanoviště a výživu pro vaše ryby a bezobratlí.
Můžete si vybrat z několika druhů živých kamenných variací v barvě a tvaru, které přispívají k přirozenému estetiku mořského akvária. Jako obecné pravidlo přidejte do akvária přibližně 1-1 / 2 libry skal na litr vody. Přesná částka, kterou byste měli přidat, se bude lišit podle typu vybrané horniny. Ujistěte se, že budete dodržovat doporučení, která doprovázejí vybraný živý kámen.
Vaše živá hornina musí být úplně vyléčená, než si do akvária můžete přidat jakoukoli rybu nebo bezobratlé. Proces vytvrzování, který iniciuje cyklus dusíku, obvykle trvá 4-5 týdnů. Během této doby musíte také provádět týdenní výměnu vody 25%. Chcete-li zahájit živé vysychání skály, uvolněte horninu volně v akváriu. Pokuste se postavit co nejvíce jeskyní. To umožňuje rybám volně plavat ve skalních útvarech a poskytuje skále s dobrou cirkulací vody. Ujistěte se také, že skály sklopíte pravou stranou nahoru - otočte stranu skály nejvíce barevně nahoru. To pomůže zajistit správné světelné podmínky pro barevné korálové řasy, které vyžadují jasné světlo, a houby, které vyžadují nízké světlo. Vezměte prosím na vědomí: během procesu vystavby, musíte udržovat temnotu akvária, aby se zabránilo růstu řas - poskytněte osvětlení jen krátce při kontrole pokroku.

Fáze 3 - Přidání osvětlení a produkt na odstranění řasy

Jakmile se živá hornina úplně vyléčí a biologická filtrace je zralá, můžete začít pokračovat s tvorbou akvária. Nicméně, jako poslední opatření před pokračováním, vyzkoušejte hladinu amoniaku a dusitanů, abyste se ujistili, že jsou na hodnotě 0 ppm. V tuto chvíli byste měli také nastavit osvětlovací systém s časovačem, který osvětlí akvárium 10-12 hodin denně. Následujících několik týdnů po přidání osvětlení může dojít k rozkvetu řas. Chcete-li bojovat proti tomuto, měli byste do svého akvária přidat produkt na odstranění řas. Postupujte podle návodu uvedém na obalu, a nechte biologickou filtraci vašeho akvária dosáhnout nového zvýšeného biologického zatížení. Biologická filtrace se rychle přizpůsobí novým obyvatelům díky plně zaběhnutému živému kameni v systému. Po několika dnech vyzkoušejte hladiny amoniaku a dusitanů - když dosáhnou 0, můžete začít s přidáním ryb a bezobratlých.

Fáze 4 - Začněte přidávat ryby a bezobratlí

Po vyléčení živé skály, osvětlení akvária a péče o všechny následné květy řas, vaše akvárium je připraveno pro ryby a bezobratlé. Před přidáním jakékoli ryby a / nebo bezobratlých se ujistěte, že jste obeznámeni se všemi problémy s kompatibilitou, které mohou existovat mezi požadovanými druhy. Také se ujistěte, že akvárium postupně zásobujete, aby biologická filtrace dokázala překonat novou biologickou zátěž. Při plánování počátečních a dalších objednávek akvárií nejprve zkontrolujte hladinu amoniaku a dusitanů a ujistěte se, že úrovně dosahují a zůstanou na nulu nejméně několik týdnů. Jakmile jsou hladiny stabilní na nulu, můžete si bezpečně objednat - a poté přidat - nové ryby a / nebo bezobratlé.

První řada ryb a bezobratlých, která přidáte do akvária, musí být nejvíce poslušná z vašich požadovaných druhů. To jim umožní zvyknout si na akvárium dříve, než přidáte větší, aktivnější a agresivnější druhy. Poté, co dáte nově příchozím alespoň několik týdnů, aby se stali aklimatizací, postupujte postupně s většími a aktivnějšími druhy.
Můžete také zajímat, kolik ryb můžete úspěšně udržet ve vašem akváriu. Zatímco řada proměnných ovlivňuje tuto odpověď, obecným pravidlem je skladovat v akváriu více než 1cm plně dospělé ryby na 1 litr vody. 

Fáze 5 - Přidejte balíček Detritus Attack Pack

Nyní, když jste založili akvárium a přidali ryby a bezobratlí, měli byste přidat detritu, který pomůže udržet zdravé vodní parametry. Bezobratlí se živí zbytky potravin a odpadů z ryb a dalších bezobratlých. Pokud nejsou přítomny dostatečné množství bezobratlých, nevyužité potraviny a odpad budou nakonec sloužit jako živiny pro nežádoucí řasy.

Na závěr

Výše uvedené kroky by měly zjednodušit a zdokumentovat proces úspěšného zakládání a skladování mořského akvária. A co je nejdůležitější - a před investováním do akvarijního vybavení a výzkumem - vyřešte potřeby vašich požadovaných ryb a bezobratlých, abyste zajistili od začátku, že máte čas, energii a zdroje investovat do péče. A ujistěte se, že budete odolávat pokušení přidávat všechny své obyvatele najednou - tím, že akvárium pomalu skladujete, výrazně zvýšíte šance na přežití vašich obyvatel, stejně jako vaše šance na dlouhodobý úspěch. Díky správnému nastavení, péči, trpělivosti a péči vaše akvárium se slanou vodou a jeho obyvatelé budou prospívat, zatímco budete mít nádherné, fascinující oceánské prostředí ve svém domě.