Dr.Tim´s RE-FRESH osvěžení akvária, 250 ml

Popis

Prospěšné bakterie k oživení mořského akvária.

Re-Fresh je účinná kombinace prospěšných bakterií, které společně udržují čistou vodu, čistí povrchy akvária a odstraňují nepříjemné pachy.

Bakterie Re-Fresh snižují přítomnost nechtěných řas v akvarijní vodě a na dekoraci (sinice, řasy, zelená voda atd.).

Re-Fresh neobsahuje chemické produkty ani antibiotika.

Vzhledem k odlišným podmínkám v různých akváriích, může být nutné přidat Re-Fresh častěji (každý druhý den), abyste dosáhli požadovaných výsledků.

Před použitím dobře protřepat!

První použití: 7,5 ml na 100 litrů.

První použití – akvárium se šneky a krevetami: 5 ml na 100 litrů.

Maximální dávka 15 ml na 100 litrů akvarijní vody týdně.

Přidávejte Re-Fresh pravidelně každý týden, pro udržení čistého akvária.

Při přidávání Re-Fresh doporučujeme vypnout UV sterilizátor na 2 hodiny, ale pokud se voda zakalí, okamžitě filtrační jednotku znovu zapněte.

Upozornění: Může být škodlivé pro šneky a krevetky, proto pozor na předávkování v akváriích s těmito živočichy.

Tip: Použití Re-Fresh s následným přidáním Waste Away o den nebo dva později zamezí růstu řas.

  • Silná kombinace prospěšných bakterií, které společně slouží k udržení čisté vody, čistých povrchů akvária a k odstraňování nepříjemných pachů.
  • Revitalizuje zelenou nebo hnědou akvarijní vodu. 
  • Je vhodné jej přidat kdykoliv, když se začnou objevovat řasy nebo cyanobakterie.


Lze sestavit i programy na zvládnutí problémů se sinicemi, řasami a obrněnkami kombinací dvou přípravků (WASTE-AWAY a RE-FRESH).
Podrobný postup naleznete v souborech ke stažení.

 

Produkty Dr. Tima

Produktová řada Dr.Tim´s je podobně jako ampulkový program Dr.Tim´s cílená k řešení či předcházení různých problémů při reefkeepingu a dá se z ní sestavit i jednoduchý, výkonný, nízkonákladový a dlouhodobý program údržby pro velká akvária.

 

  • Clear-Up je přípravek pro zářivě křišťálovou vodu. Prospěšné bakterie vytváří ve vodě tzv. floky shlukováním malých částeček. Tyto vločkové "floky" se pak snadno odstraní filtrací.
  • One & Only obsahuje ze 100 % nitrifikační bakterie, které zabraňují problémům při zřizování nového akvária tím, že okamžitě pracují na vytvoření bio-filtrace v nově založených nádržích, po velkých výměnách vody nebo při léčbě nemocí.
  • Eco-balance probiotic jsou přírodní a probiotické bakterie, které pomáhají snižovat počet nežádoucích bakterií v akváriu. Nedovolí tak nepřátelským bakteriím či řasám dominovat a negativně ovlivňovat kvalitu vody.
  • Re-fresh obsahuje kombinaci prospěšných bakterií, které společně udržují čistou vodu, čistí povrchy akvária a odstraňují nepříjemné pachy. Je vhodné jej přidat kdykoliv, když se začnou objevovat řasy nebo cyanobakterie.
  • Waste-away – v přípravku obsažené prospěšné bakterie budou přirozeně rozpouštět kal a nečistoty v nádrži a zabraňovat jejich dalšímu nahromadění.
  • First defense použijte nejlépe při stresu a oslabené imunitě živočichů, zřizování nového akvária, každé výměně vody, při přidávání nových živočichů a při každém prvním projevu onemocnění. Výtečný přípravek i pro účinné koupele ještě před vpuštěním nově importovaných ryb do akvária nebo při dovezení nově zakoupených rybiček z obchodu.

 

      

Parametry

Výrobce Aquarium Systems
Sortiment Bakterie, Kontrola živin

Recenze / Zkušenosti

10. 2. 2022
Pavel
Doporučuju, během 14 dnů jsem se zbavil sinice.

video

Mohlo by vás zajímat