Vše pro vaše zdraví...
+420 731 372 222
CS
Přihlášení

Nové produkty pro péči o mořská a sladkovodní akvária

Nové produkty pro péči o mořská a sladkovodní akvária

Nové produkty od firmy Aquarium Systems jsou cíleně zaměřeny na jednoduchou a moderní metodu péče o akvária ampulkovou metodou, kdy se během 30 – ti denního programu dávkují číslem označené ampulky pro dosažení požadovaných výsledků.

Ampulkový program Dr. Tima

Je možné si vybrat z následujících možností:

 • Program Start up, který zaručí správné založení biologické rovnováhy akvária bez nežádoucích řas.
 • Program Maintenance pro vyčištění a dlouhodobou údržbu akvária.
 • Program Algae Control obsahuje jedinečnou kombinaci bakterií k dlouhodobému vyřešení problémů s cyanobakteriemi a řasami.

Všechny tyto produkty se dají sehnat ve dvou velikostech dle objemu akvária, vyrábí se zvlášť pro mořská nebo sladkovodní akvária.

Produkty pro mořskou vodu

Aquarium Systems
Kód 06040-0682-11
Aquarium Systems
Kód 06040-0698-11

Produkty pro sladkovodní akvária

 • Program Colour up je revolučním produktem určeným pouze pro korálové mořské nádrže.
  Zajistí brilantní vybarvenost korálů. Obsahuje řadu prospěšných bakterií a širokou škálu vitamínů k obnově jasných barev a pro kompletní výživu korálů.

Poly-Media

Firma Aquarium Systems mimo uvedených novinek nabízí mnoho dalších, akvaristy velmi oblíbených, produktů.
Pro chemickou filtraci a čištění vody v mořských i sladkovodních akváriích skvěle poslouží jedinečný filtrační materiál Poly-Media, který obsahuje patentovaný materiál spojený se syntetickým matrixem, umožňující absorbovat vysokou koncentraci nežádoucích látek a toxických materiálů nacházejících se v akvarijním prostředí přirozeně nebo kterými jsou sladkovodní / mořská akvária nechtěně kontaminována. Zaručeně odstraňuje léčiva na bázi mědi z mořské vody. Mění barvu dle obsažených kontaminujících látek, lze tak jednoduše identifikovat, jaký toxický problém se ve vodě nachází.

Zap-Tasia

Bezpečný likvidátor sasanek Aiptasií a Majano v akváriu. Po aplikaci přípravku Zat-tasia pomocí aplikátoru do středu sasanek dojde k jejich úhynu.

Bio-Dégradeur

Bezkonkurenčně nejlepší komplexní bakterie na trhu Bio-Dégradeur obsahují směs různých nepatogenních a netoxických bakterií pro likvidaci bílkovin a mastných kyselin z nezkonzumovaných krmiv a dalších organických odpadních látek, rozjasňují zakalenou vodu. Obsažená probiotika mají příznivý účinek na zdravotní stav akvária a bojují proti patogenním mikrobům. Další dva obsažené kmeny bakterií denitrifikují sedimenty v anaerobních podmínkách.

NP BioPellet

Pro velmi účinné, bezpečné a dlouhodobé odstraňování dusičnanů a fosfátů nabízí firma Aquarium Systems biopelety NP BioPellet složené ze 100% biologicky rozložitelných polymerů. Tyto biopelety jsou vhodné zejména do fluidních filtrů. V závislosti na průtoku vody v reaktoru je pak možné se zaměřit buď na degradaci fosfátů (rychlý průtok) nebo na odstraňování dusičnanů (pomalý průtok). Tento způsob snižování živin je velice účinný a šetrný, protože působením heterotrofních mořských bakterií dochází k nitrifikaci i denitrifikaci díky přítomnosti organického uhlíku.

Produkty Dr. Tima

Produktová řada Dr.Tim´s je podobně jako ampulkový program Dr.Tim´s cílená k řešení či předcházení různých problémů při reefkeepingu a dá se z ní sestavit i jednoduchý, výkonný, nízkonákladový a dlouhodobý program údržby pro velmi velká akvária.

 • Clear-Up je přípravek pro zářivě křišťálovou vodu. Prospěšné bakterie vytváří ve vodě tzv. floky shlukováním malých částeček. Tyto vločkové "floky" se pak snadno odstraní filtrací.
 • ONE & ONLY obsahuje ze 100% nitrifikační bakterie, které zabraňují problémům při zřizování nového akvária tím, že okamžitě pracují na vytvoření bio-filtrace v nově založených nádržích, po velkých výměnách vody nebo při léčbě nemocí.
 • ECO- BALANCE PROBIOTIC jsou přírodní a probiotické bakterie, které pomáhají snižovat počet nežádoucích bakterií v akváriu. Nedovolí tak nepřátelským bakteriím či řasám dominovat a negativně ovlivňovat kvalitu vody.
 • RE-FRESH obsahuje kombinaci prospěšných bakterií, které společně udržují čistou vodu, čistí povrchy akvária a odstraňují nepříjemné pachy. Je vhodné jej přidat kdykoliv, když se začnou objevovat řasy nebo cyanobakterie.
 • WASTE-AWAY - v přípravku obsažené prospěšné bakterie budou přirozeně rozpouštět kal a nečistoty v nádrži a zabraňovat jejich dalšímu nahromadění.
 • FIRST DEFENSE použijte nejlépe při stresu a oslabené imunitě živočichů, zřizování nového akvária, každé výměně vody, při přidávání nových živočichů a při každém prvním projevu onemocnění. Výtečný přípravek i pro účinné koupele ještě před vpuštěním nově importovaných ryb do akvária nebo při dovezení nově zakoupených rybiček z obchodu.

Údržbový gel

Firma Aquarium Systems představila nově vynikající produkt pro dlouhodobou prevenci nebo pro dlouhodobější zabezpečení akvária např. při odjezdu na dovolenou.
Dr.Tim´s Waste-Away gel slouží k udržení dobré kvality vody a je skvělým řešením, jak zabránit přemnožení organických odpadních látek a jak průběžně odstraňovat fosfáty i dusičnany. Gel s postupným uvolňováním prospěšných bakterií udrží akvárium čisté a bez kalu či sinice. Není potřeba dávkovacího čerpadla, stačí odlepit folii a pomocí přísavky připevnit gel do filtrační jímky nebo do akvária na vhodné místo s dostatečným prouděním. Nádobka vydrží až 30 dní a je vhodná zejména pro rifové nádrže.

Více produktů této firmy naleznete zde