Dr.Tim´s WASTE-AWAY bakterie pro redukci kalu, 250 ml

Popis

Bakterie k likvidaci zanesených mořských akvárií.

Při pravidelném dávkování do akvária (týdenní dávkování) přírodního produktu Waste-Away, budou v přípravku obsažené prospěšné bakterie přirozeně rozpouštět kal a nečistoty v nádrži a zabraňovat jejich dalšímu nahromadění. Waste-Away působí rychle a je speciálně navržen pro odstraňování nečistot v akváriích s pískem a útesy. To vede k lepší kvalitě vody, která je více okysličená a je dosaženo celkového zdravějšího prostředí v akváriu.

Neobsahuje fosfáty.

Upozornění:
Při prvním použití přípravku doporučujeme přidat jen 5 ml na 100 l vody.
Před použitím lahvičku protřepejte, dávkujte do oblasti s vysokým průtokem.
NEPŘEDÁVKUJTE, protože to může způsobit pokles hladiny kyslíku.
O týden později začněte s pravidelným týdenním dávkováním.
Maximální dávka 15 ml na 100 litrů akvarijní vody týdně.
Pro udržení čistého akvária používejte přípravek jednou týdně, jako údržbu akvária založenou na přírodní bázi.

Poznámka: Pro dosažení nejlepších výsledků vypněte UV lampy a odpěňovače na 12–48 hodin po nadávkování přípravku. U silně znečištěných akvárií se může voda začít kalit, v tom případě, nepřidávejte další dávku, zapněte odpěňovač a vyčkejte, dokud se voda nevyčistí, pak můžete pokračovat s dávkováním.

Tip: Pokud jsou v akváriu řasy: použijte 1. den Re-Fresh; o 4 dny později proveďte 20% výměnu vody a 5. den použijte Waste-Away dle výše uvedeného postupu.

 • Jedinečná kombinace bakterií, které rychle rozpouštějí organické odpady v akváriu.
 • Dokonce i při dobré údržbě a měsíčních výměnách vody zůstává kal a odpad v akváriu v obtížně přístupných a těžko viditelných místech. Produkt Waste-Away je 100% přírodní a prospěšný produkt založený na bakteriích, rychle pracuje na nalezení, rozložení a odstraňování těchto odpadů.
 • Odstraňuje fosfáty (PO4) a dusičnany (NO3).
 • Zvyšuje oxidačně-redoxní potenciál – ORP a zlepšuje funkci odpěňovače.
 • Výsledkem je lepší průtok vody, více kyslíku a zdravější akvárium.
 • Přípravek je vhodné přidávat pravidelně a preventivně ke konzumaci vznikajících organických odpadních látek, fosfátů a dusičnanů.


Lze sestavit i programy na zvládnutí problémů se sinicemi, řasami a obrněnkami kombinací dvou přípravků (WASTE-AWAY a RE-FRESH).
Podrobný postup naleznete v souborech ke stažení.

 

Produkty Dr. Tima

Produktová řada Dr.Tim´s je podobně jako ampulkový program Dr.Tim´s cílená k řešení či předcházení různých problémů při reefkeepingu a dá se z ní sestavit i jednoduchý, výkonný, nízkonákladový a dlouhodobý program údržby pro velká akvária.

 

 • Clear-Up je přípravek pro zářivě křišťálovou vodu. Prospěšné bakterie vytváří ve vodě tzv. floky shlukováním malých částeček. Tyto vločkové "floky" se pak snadno odstraní filtrací.
 • One & Only obsahuje ze 100 % nitrifikační bakterie, které zabraňují problémům při zřizování nového akvária tím, že okamžitě pracují na vytvoření bio-filtrace v nově založených nádržích, po velkých výměnách vody nebo při léčbě nemocí.
 • Eco-balance probiotic jsou přírodní a probiotické bakterie, které pomáhají snižovat počet nežádoucích bakterií v akváriu. Nedovolí tak nepřátelským bakteriím či řasám dominovat a negativně ovlivňovat kvalitu vody.
 • Re-fresh obsahuje kombinaci prospěšných bakterií, které společně udržují čistou vodu, čistí povrchy akvária a odstraňují nepříjemné pachy. Je vhodné jej přidat kdykoliv, když se začnou objevovat řasy nebo cyanobakterie.
 • Waste-away – v přípravku obsažené prospěšné bakterie budou přirozeně rozpouštět kal a nečistoty v nádrži a zabraňovat jejich dalšímu nahromadění.
 • First defense použijte nejlépe při stresu a oslabené imunitě živočichů, zřizování nového akvária, každé výměně vody, při přidávání nových živočichů a při každém prvním projevu onemocnění. Výtečný přípravek i pro účinné koupele ještě před vpuštěním nově importovaných ryb do akvária nebo při dovezení nově zakoupených rybiček z obchodu.

 

      

Parametry

Výrobce Aquarium Systems
Sortiment Bakterie, Kontrola živin

Recenze / Zkušenosti

video

Mohlo by vás zajímat

Kód 04041-0656-11
Není skladem