TROPIC MARIN® ELIMI-CONTROL PHOSPHATE

Popis

Inovativní pomalý filtrační systém pro účinné snížení a udržování fosfátů.

Koncentrace fosfátů 0,05 mg/l nebo méně je optimální hodnota pro korálové útesové akvária. Při této nízké koncentraci rostou zejména tvrdí koráli velmi dobře a vykazují krásně živé barvy. Zvýšené hladiny fosfátů však inhibují tvorbu uhličitanu vápenatého a následně zpomalují růst skeletu. Současně vedou ke ztrátě barvy, což způsobuje hnědé zbarvení korálů. Tropic Marin ® nabízí filtrační systém
ELIMI-CONTROL pro fosfátové filtry, který snižuje vysoké koncentrace a udržuje optimální rozsah těchto škodlivých sloučenin.

Tropic Marin ®ELIMI-CONTROL sada fosfátových filtrů je inovativní pomalý filtrační systém pro účinné snižování a udržování fosfátů. Systém se skládá z čerpadla a vyměnitelnou filtrační vložku naplněnou fosfátovým adsorbérem, který může být po použití nahrazen nezávisle na jiných filtračních systémech. Individuálně nastavitelný průtok a vysoce účinný adsorpční materiál ELIMI-PHOS Longlife sníží znečišťující látky téměř na nulu. Správná funkce fosfátového adsorbéru by měla být pravidelně kontrolována měřením fosfátů na výstupu filtru a v akváriu. Tímto způsobem je možné určit stav filtru dlouho před navýšením koncentrace fosfátu v akváriu. Fosfátový adsorbér je vyčerpán, pokud obsah fosfátů na výstupu filtru již není pod hranicí koncentrace hodnoty v akváriu. Tehdy by měla být kazeta okamžitě vyměněna za novou. Tímto způsobem se zajistí, že koncentrace fosfátů zůstane trvale nízká.

Výhody:

 • pro trvalé snížení fosfátů pro optimální růst korálů
 • maximální využití adsorpční kapacity pomocí nastavitelného průtoku
 • jednorázová kazeta pro snadnou, rychlou a čistou výměnu adsorbéru
 • může být použita kdekoli v akváriu nebo filtrační nádrži díky kompaktnímu a úspornému provedení
 • 100% kontrola účinnosti a včasná detekce vyčerpání adsorpčního média
 • filtrační patrona je dostatečná pro akvária do 600 litrů čistého objemu vody
 • rozšiřitelné a všestranné díky různým filtračním médiím
 • kombinace fosfát-uhlík je možná, jestliže se současně odstraňují fosfáty a nažloutlé zabarvení vody

Použití:

Různé průtoky ovlivňují množství adsorbovaných fosfátů. Vyšší průtoky vážou více fosfátů než nižší.

Existují dva různé způsoby eliminace fosfátu:

1. Snížení zvýšených koncentrací fosfátů
V tomto případě je průtoková rychlost nastavena podle výše uvedených specifikací na 1 % objemu akvária za hodinu,
maximálně 6 l/h. Snížený průtok zajišťuje, že voda v akváriu je zcela čištěna v jednom cyklu. Při tomto nastavení je obsah fosfátu na výstupu filtru obvykle 0,0 mg/l.

2. Stabilizace koncentrací fosfátů na nízké úrovni
Všechny organismy vyžadují stopy fosfátu; 0,00 mg/l fosfátu v akváriu nestačí. Pokud je nízká koncentrace fosfátů (0,05 mg/l nebo méně u akvárií s korálovými útesy stabilizována na této nízké úrovni pomocí filtru ELIMICONTROL, může být užitečné nastavit průtok pod 1 % objemu akvária za hodinu. Akvárium může jinak indikovat nedostatek fosfátů.

Mohou se provést měření pro kontrolu vlivu adsorpce fosfátů. Fosfátový adsorbér je vyčerpán, pokud obsah fosfátů na výstupu filtru již není pod koncentrací fosfátů v akváriu. Tehdy by měla být kazeta okamžitě vyměněna za novou.

Obsah balení filtru ELIMI-CONTROL PHOSPHATE:

 • 1× 12 V čerpadlo s kabelem a adaptérem pro 4/6 mm a napájecí zdroj
 • 1× jednorázová kazeta naplněná Tropic Marin ® ELIMI-PHOS Longlife (fosfátový adsorbér)
 • 1× vypouštěcí hadice; 1× klapka; 3× držáky pro montáž sady filtrů

Výměnné kazety doporučujeme měnit náhradní kazetou ELIMI-CONTROL PHOSPHATE.
Doporučujeme rozšířit základní sadu ELIMI-CONTROL o jednu nebo několik dalších kazet ELIMI-CONTROL bez čerpadel pro nádrže o objemu více než 600 litrů, stejně jako u menších akvárií, které musí vydržet silné znečištění vody. Doplňkové kazety mají dvě hadicové spojky pro plnění nebo vypouštění vody a mohou být připojeny ke standardní kazetě a čerpadlu.

 

Parametry

Výrobce Tropic Marin
Sortiment Filtrační materiály, Produkty/technika
Sorbenty PO4 média

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat

Kód 15141-0035-11
Skladem