Profesionální testy TROPIC MARIN® Phosphate – mořská & sladká voda

Popis

Pro přesné stanovení koncentrace fosfátů (PO4).

Fosfáty (PO43-) jsou důležité živiny pro všechny rostliny a rovněž pro metabolismus každé živé buňky. Uvolňují se do akvarijní vody prostřednictvím potravy a rozkladu organických látek. Nicméně neregulované zvýšení koncentrace fosfátu vede k problémům, jako je zvýšený růst řas. Kromě toho fosfáty v akváriích s mořskou vodou, mohou vážně potlačit ukládání uhličitanu vápenatého v procesu tvorby skeletu tvrdých korálů a následně i jejich růst. Na druhé straně zase může dojít k nedostatku fosfátu, pokud je v akváriu mnoho rostlin či korálů a nízká populace ryb. V tomto případě bude potřeba fosfát přidat.

Koncentrace fosfátů v přírodní mořské vodě je přibližně 0,06 mg/l. Koncentrace fosfátů v korálových útesech však může být mnohem nižší, typicky mezi 0,01 a 0,02 mg/l. Cílem je stanovit vhodnou úroveň ve vztahu k počtu a typu živočichů v akváriu.
V aplikacích sladké vody je vhodná koncentrace fosfátů až do 0,4 mg/l; nicméně 1 mg/l by nemělo být překročeno. Dokonce i koncentrace 0,02 mg/l je adekvátní pro zásobování vodních rostlin živinami. Proto by měla být koncentrace fosfátů v akváriové vodě pravidelně testována.

S Tropic Marin ® Phosphate-Test Professional lze koncentraci fosfátů stanovit s vysokou přesností i v nízkých koncentracích mezi 0,01 a 1 mg/l.


Výhody:

  • rozsah měření: 0,01–1,0 mg/l
  • přesnost: 0,02 mg/l
  • pro stanovení koncentrace fosfátů v akváriích
  • vč. porovnávacích a fosfátových standardů pro kontrolu funkčnosti a trvanlivosti zkušebních činidel
  • vystačí na cca 50 aplikací

Další informace k produktu včetně návodu naleznete v souborech ke stažení.

Parametry

Výrobce Tropic Marin
Sortiment Testy a měření

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat