TROPIC MARIN® PHOS-Start, 75 g – bezpečné zásobení nového akvária fosfáty

TROPIC MARIN® PHOS-Start, 75 g – bezpečné zásobení nového akvária fosfáty
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 04033-0485-11
Hmotnost: 75 g

Tropic Marin Phos-Start lze použít ke spuštění všech typů mořských akvárií

Více
Vaše nákupní cena
469 Kč (387,60 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Popis

Tropic Marin Phos-Start lze použít ke spuštění všech typů mořských akvárií

Tropic Marin® Phos-Start je založen na mechanismech dodávání živin v přirozeném prostředí korálových útesů. Exkrece nerozpustných částic z ryb nebo planktonu dodávají korálům fosfát a všechny další potřebné látky zodpovědné za neporušenou mikrobiologii, silný růst korálů a krásné barvy. Tropic Marin® aplikoval tyto znalosti v novém produktu pro spuštění útesového akvária.

Tropic Marin® Phos-Start lze použít ke spuštění všech typů mořských akvárií, ale je zvláště vhodný pro zakládání útesových akvárií s plně vytvrzenou horninou nebo útesovou keramikou a pro útesová akvária s holým dnem. Taková akvária mají nízkou zásobu organického bakteriálního krmiva a živin, které podporují růst bakteriálních a zvápenatělých řas. Tropic Marin® Phos-Start vyplní mezeru v zásobování živinami a minerály v těchto akváriích a podpoří dobrý růst korálových řas. Také připravuje akvárium na podporu a růst korálů, včetně těch nejcitlivějších korálů SPS.

Mikrobiom je zásobován životně důležitým částicovým fosfátem, stejně jako bakteriální potravou, vápníkem a stopovými prvky ve formě jemných částic. Živiny jsou dávkovány cíleně, což zabraňuje nežádoucímu nárůstu živin ve vodním sloupci. Později, v mladém akváriu, mohou být tyto částice snadno odfiltrovány z vody a použity korály, což má za následek zvýšený růst korálů s přirozenými tvary v kosterní struktuře a jasných barvách, stejně jako v prosperujícím korálovém útesu v přírodních podmínkách.

Extrémně široké spektrum účinku, nejlepší kontrola dávkování a optimální účinnost díky použití nerozpustných částicových složek. Inspirováno nejlepšími přírodními organickými principy.

výhody:

  • Pro použití v prvních 2 až 3 měsících během první fáze cyklu a v novém akváriu.
  • Tropic Marin® Phos-Start obsahuje přírodní mořské biopolymery jako bakteriální potravu pro stimulaci mikrobiomu v počáteční fázi nového mořského akvária.
  • Vápník a stopové prvky stimulují a podporují růst zvápenatělých řas.
  • Zahrnuté stopové halogenové prvky, jako je jodid, fluor a bromid, nahrazují prvky spotřebované zvýšenou rychlostí růstu zvápenatělých řas a korálů.
  • Nedávné studie ukazují, že nerozpustná, částicová forma těchto složek je mnohem účinnější pro barvení a péči o korálové řasy a růst korálů než rozpustné kapalné formy.
  • Tropic Marin Phos-Start a Tropic Marin Phos-Feed jsou první produkty, které poskytují nerozpustné částicové fosfátové minerály pro útesové akvárium v této přirozeně orientované formě.

Složení

Přírodní mikročástice uhličitanu vápenatého, fosfátový minerální prášek, přírodní biopolymery, jodid, fluor a bromid.

Aplikace & Dávkování

Použití: Pro použití během prvních 2 až 3 měsíců během první fáze cyklu a v novém akváriu. Tropic Marin® Phos-Start lze přidat kdykoli během dne nebo v noci. Protože aplikace mírně zakalí vodu a aby se využilo nočního otevírání korálů, měl by být Tropic Marin® Phos-Start nejlépe dávkován v době, kdy jsou světla vypnuta. Dočasná oblačnost, která se objeví, je normální. Voda je zvláště čistá po vymizení zákalu.

Do poloviny naplňte nádobu přibližně 200 ml vody z útesového akvária (voda z reverzní osmózy není vhodná!) a přidejte vypočítané množství Tropic Marin® Phos-Start. Prášek a vodu dobře promíchejte mícháním. Suspenzi nalijte do akvarijního proudu a nádobu vypláchněte akvarijní vodou.

Dávkování: Začněte s denní dávkou 1 ml (malá odměrka) Tropic Marin® Phos-Start na 400 l akvarijní vody. Pokud po čtyřech týdnech není v akváriu dosaženo koncentrace fosfátů mezi 0,05 ppm až 0,15 ppm, zdvojnásobte dávku na 2 ml (větší odměrka) na 400 l.

Doporučujeme nepřekračovat maximální dávkování 4 ml na 400 l.

Poznámka: Dočasné zvýšení růstu řas je normální součástí funkční fáze spouštění v mořských akváriích. To by nemělo být důvodem k obavám. Počáteční dočasné zhnědnutí korálů je známkou požadované regulace živin v akváriu a nemělo by být důvodem k obavám.

Po dokončení a prvních 2-3 měsících provozu nového akvária doporučujeme Tropic Marin Phos-Feed pro cílené dávkování fosfátů.

Parametry

Výrobce Tropical Marine Centre
Druh krmiva Práškové
Sortiment Kontrola živin, Krmiva a doplňky stravy

Recenze / Zkušenosti