Ballingovy sole – Alkalinity (KH) & pH Booster Aquarium Systems, 1000 g

Ballingovy sole – Alkalinity (KH) & pH Booster Aquarium Systems, 1000 g
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 11043-1050-11
Hmotnost: 1000 g

Vaše nákupní cena
229 Kč (189,26 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Popis

Aquarium Systems, jako přední výrobce stopových prvků pro akvaristy po celém světě, přicházejí s novou recepturou makroprvků pro Vaše akvária. Výhodou je, že je lze použít samostatně na doplnění hladiny prvků ve vodě, ale společně s dalšími boostery nové receptury (Calcium, Magnesium, Reef Minerals) jsou velmi vhodné i k použití na Ballingovu metodu.

Každý den stále více vědců a nadšenců rozpoznává inovativního ducha založeného na tradici kvality Aquarium Systems.

Alkalita je mnohdy přehlížený parametr, když přijde dotaz na udržování zdravých hodnot vody v akváriu. Může mít ale podstatné dopady na zdraví živého osazenstva v akváriu. Sledování úrovně alkality a podnikání aktivních kroků k zajištění optimální úrovně v provozu akvária je zásadní pro zdravý vyvážený vodní systém v našich akváriích.

  • Alkalita ovlivňuje pufrační schopnost celého akvarijního systému neboli kolísání pH. Většinou pomalé, malátné ryby v akváriu indikují špatnou úroveň pH a musí se jí tedy věnovat zvýšená pozornost.
  • Nízké hodnoty pH v mořské vodě ovlivňují odpadní látky živočichů, odumřelé živočišné buňky a kysličník uhličitý, který se do vody dostává ze vzduchu nebo např. přes vápenný reaktor. Vysoké hodnoty pH ovlivňují např. vápenná voda nebo ze soli čerstvě namíchaná mořská voda.
  • Problematické jsou jak nízké, tak vysoké úrovně alkality. Nízká zásaditost způsobuje, že pH rychle snižuje svou hodnotu a vaše ryby budou vystaveny extrémní zátěži. To také způsobí, že se amoniak zvýší na toxické úrovně a otráví ryby. Vysoká zásaditost je stejně špatná, protože rozpouští ochrannou vrstvu hlenu pokrývající ryby, takže jsou náchylné k popáleninám a bakteriálním infekcím. To také způsobí, že rybky ztratí kontrolu nad svým plynovým měchýřem (tzv. plovací měchýř).
  • Celková alkalita by měla být testována min. jednou měsíčně, aby bylo zajištěno, že je na vhodné úrovni pro vaše ryby i biofiltraci. Pokud dochází k častým změnám, testujte akvárium min. každý týden, dokud se nestane stabilní.

Co je vlastně alkalita? Jak ovlivňuje naše akvárium?

Velmi častá otázka, co je to vlastně alkalita v akváriích? Alkalita je schopnost vody odolávat změnám pH, které by způsobily okyselení vody. Dále lze alkalitu popsat jako sílu tlumivého roztoku složeného ze slabých kyselin a konjugovaných zásad.

Je to míra schopnosti vody neutralizovat kyseliny a udržovat stabilní hladinu pH. Není to chemická látka ve vodě, ale vlastnost vody, která závisí na určitých chemikáliích, včetně hydroxidů, uhličitanů a hydrogenuhličitanů.

Abychom to vyjádřili jednodušeji, alkalita vám říká, kolik bikarbonátu je k dispozici ve vodě. V útesových akváriích je zásaditost důležitější, protože korály jsou pro přežití závislé na bikarbonátu. Působí jako ochranná bariéra, která obklopuje pH. Nádrž přirozeně vytváří kyseliny, které pohlcují kH a neovlivňují vaše pH. Není to trvalé – jakmile bariéra zmizí, pH se volně pohybuje. Vyšší kH je lepší, protože neutralizuje více kyseliny, než ovlivní pH nádrže. Je to neviditelné, takže jediný způsob, jak zjistit, jestli tam je, je testování vody.

Rybám se daří nejlépe, když je jejich prostředí co nejblíže přirozeným přírodním podmínkám, což znamená zajistit, aby alkalita neklesla příliš vysoko nebo nízko. Obojí může způsobit problémy v závislosti na druhu a celkovém zdraví ryb.

  • Celková alkalita

Celková alkalita je měřením všech zásad ve vodě a lze ji považovat za pufrační kapacitu vody (nebo její schopnost odolávat změnám pH). Nejběžnější a nejdůležitější zásadou je uhličitan. Celková zásaditost je vyjadřována v miligramech na litr (mg/L) nebo v částech na milion (ppm) uhličitanu vápenatého (CaCO3). V akvarijním průmyslu, celková alkalita může být také nazývána jako "karbonátová tvrdost" nebo "KH", která se často měří ve stupních (dKH), spíše v mg/l nebo ppm.

Pro mořská akvária bez tvrdých korálů bývá k udržení správné úrovně pH mnohdy zcela dostatečné provádět pravidelné částečné výměny vody za použití kvalitní mořské soli.

Dopřejte životu ve Vašem akváriu ideální podmínky pro jeho prospěch nyní s novými boostery od Aquarium Systems!

Parametry

Výrobce Aquarium Systems
Sortiment Ballingovy soli

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat