Ballingovy sole – Magnesium Booster Aquarium Systems, 1000 g

Ballingovy sole – Magnesium Booster Aquarium Systems, 1000 g
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 11043-1060-11
Hmotnost: 1000 g

Vaše nákupní cena
229 Kč (189,26 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Popis

Aquarium Systems, jako přední výrobce stopových prvků pro mořské akvaristy po celém světě, přicházejí s novou recepturou práškových přípravků pro Vaše akvária. Výhodou je, že jednotlivé přípravky lze použít samostatně na doplnění hladiny daných prvků ve vodě, ale společně s dalšími boostery nové receptury (Calcium, Alkanity + PH, Reef Minerals) jsou určeny i k použití na Ballingovu metodu.

Každý den stále více vědců a nadšenců rozpoznává inovativního ducha založeného na tradici kvality Aquarium Systems.

  • Hořčík (Magnesium) jako základní makroelement, je velmi důležitý pro mořské organismy, které tvoří skelet. Je tedy potřebný nejen pro LPS a SPS korály, ale i pro škeble, mořšké ježovky a vápenité řasy. Jeho důležitou funkcí je inhibice kalcifikace v akváriích. Rozpustnost vápníku v mořské vodě se zvyšuje zabráněním tvorby kalcitu – pokud jsou hodnoty hořčíku příliš nízké, vápník se spojí s alkalitou a vytvoří ve vodním sloupci nerozpustný uhličitan vápenatý. Hořčík tedy udrží vápník v roztoku déle, aniž by docházelo k jeho srážení. Při srážení se tvoří „sníh“, který se může ulpívat na čerpadlech, oběžných kolech a ohřívačích, místo aby jej koráli využívali ke stavbě jejich skeletů. Zjednodušeně: stabilní hodnota vápníku není bez hořčíku možná.

Jako důsledek nízké hladiny hořčíku je také bělení korálů a oddělování tkáně u LPS korálů od podkladu.

  • ASF Magnesium Booster je optimálně navržen tak, aby bezpečně přispíval k obnově a ustálení hořčíku na jeho přirozené hodnotě, tak jako tomu je v mořské vodě. Díky jeho práškové formě, je úprava obsahu hořčíku ve vodě opravdu jednoduchá a zvládne ji každý.

 

  • Hořčík je jednou ze základních živin pro vodní rostliny a živočichy. Nedostatek magnesia, základního stavebního prvku v zeleném pigmentu listů, se u rostlin projeví i nedostatečnou fotosyntézou. Je tedy velmi důležitý pro zooxantely korálů.

Dopřejte životu ve Vašem akváriu ideální podmínky pro jeho prospěch nyní s novými boostery od Aquarium Systems!

  • Optimální hladina hořčíku je mezi 1200-1380, ale vyšší koncentrace hořčíku až do hodnoty cca. 1 600 ppm jsou stále přijatelné.

Parametry

Výrobce Aquarium Systems
Sortiment Ballingovy soli

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat