Ballingovy sole – Reef Minerals Aquarium Systems, 1000 g

Ballingovy sole – Reef Minerals Aquarium Systems, 1000 g
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 11043-1080-11
Hmotnost: 1000 g

Vaše nákupní cena
229 Kč (189,26 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Popis

Aquarium Systems, jako přední výrobce stopových prvků pro mořské akvaristy po celém světě, přicházejí s novou recepturou práškových přípravků pro Vaše akvária. Výhodou je, že jednotlivé přípravky lze použít samostatně na doplnění hladiny daných prvků ve vodě, ale společně s dalšími boostery nové receptury (Calcium, Magnesium, Alkanity + PH) jsou určeny i k použití na Ballingovu metodu.

Každý den stále více vědců a nadšenců rozpoznává inovativního ducha založeného na tradici kvality Aquarium Systems.

Prášková směs ASF Reef mineral Powder je optimální směsí všech prvků, které koráli a ostatní mořské organismy potřebují pro svou kostru: vápníku, hořčíku, stroncia a uhličitanů, s přídavkem draslíku, bromu a jódu v jedinečných poměrech, které korály potřebují. ASF Reef Minerals také obsahuje speciální patentovanou směs vitamínů pro podporu zdraví, růstu a vybarvení korálů.

Dosažení úspěšného rifového akvária je závislé na udržování stabilních parametrů vody, které se vztahují na úrovně hlavních, vedlejších a stopových prvků požadovaných korály.

Přestože mnohé z prvků mají důležitou roli v udržování požadovaných parametrů vody, pár jich má signifikantní roli v celkové stabilitě rifového akvária. Tyto tři prvky jsou takzvanými „základy rifového prostředí“ a zahrnují: vápník (Ca+2), hořčík (Mg+2) and hydrogenuhličitany (HCO3-2). Tyto 3 prvky mají velký vliv na chemii vody (stabilita pH, alkalita, iontová síla mořské vody) a na mnoho biologických procesů korálů (tvorba skeletu, iontová výměna a fotosyntéza).

  • Skeletogeneze

Korály staví své skelety pomocí jedinečného procesu, umožněného neustálou výměnou iontů, zvaného skeletogeneze. Bez ní, by korály nebyly schopné vytvářet stabilní a zdravé skelety.

V tomto procesu vrstva speciálních buněk v měkkých tkáních korálů transportuje, vylučuje a koncentruje 3 již zmíněné základní prvky(Ca+2,Mg+2,HCO3-2) a další prvky (stroncium a baryum) do speciálních oblastí nazývaných „kalcifikační centra“. V kalcifikačních centrech se hydrogenuhličitan a vápník srážejí jako uhličitan vápenatý (CaCO3 – aragonit). Během procesu se uvolňuje mnoho protonů (H?), které jsou čerpány zpět do korálových buněk, čímž se vytváří trvale vysoké pH 9,8 – 10,3. Toto vysoké pH zvyšuje srážení CaCO3 a bez tohoto vysokého pH se kostra korálů začne rozpouštět.

S Reef Minerals máte dosažení zdravého útesového akvária na dosah!

Dopřejte životu ve Vašem akváriu ideální podmínky pro jeho prospěch nyní s novými boostery od Aquarium Systems!

  • Aplikace: Rozmíchat 20 gramů Reef Minerals v 1 litru RO vody (vody z reverzní osmózy). Dávkujte stejné množství roztoku Reef Minerals jako Alkalinity & pH Booster pro udržení rovnoměrné iontové rovnováhy. Díky vysokému obsahu hořčíku, minerálů a stopových prvků je Reef Minerals vhodný i pro navýšení tvrdosti a mineralizaci sladké vody a pro remineralizaci osmotické vody. Přidání 1 polévkové lžíce Reef Minerals na 10 litrů vody s reverzní osmózou vrátí životně důležité minerály a stopové prvky do demineralizované vody.


Parametry

Výrobce Aquarium Systems
Sortiment Ballingovy soli

Recenze / Zkušenosti

Mohlo by vás zajímat