Chromis margaritifer – sapín rozpůlený

Chromis margaritifer  – sapín rozpůlený
Novinky
Ilustrační foto
Kód: 070418-0000-4

Pomacentridae

Více
Vaše nákupní cena
399 Kč (329,75 Kč bez DPH)
Skladem
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Tento produkt naleznete v těchto kategoriích:

Popis

Pomacentridae

Ideální ryby do rifových nádrží, mají schopnost soužití téměř se všemi ostatními společenskými rybami, bezobratlými živočichy a s korály. Akvárium by mělo obsahovat spoustu živých dekorací, která slouží jako úkryt. Upřednostňují hejna od asi 6 kusů až po velká hejna, ukrývají se také mezi větvičkami korálů, jako je Acropora. Rády se živí řasami vyskytujícími se v akváriu. Budou aktivně plavat ve všech úrovních vodního sloupce. 
Měli by být krmeni několikrát denně malým množstvím čerstvého, masitého krmiva. Ideální potrava zahrnuje malé kousky atremií nebo mysis obohacené vitamíny (Lipovit, Lipo-garlic). Jakmile se plně přizpůsobí akváriu, může být těmto rybám nabízena také vysoce kvalitní mořská vločková a peletková krmiva, jako např. DKI – Easy Reefs, které skvěle doplňují základní mraženou stravu.

Naše vlastní zkušenosti ukázaly, že chromis je snadno chovatelná ryba, ale je potřeba se snažit dodržet některé zásady.

  • Ryby brát od ověřených dodavatelů, řádně si je prohlédnout a nechat si poradit. Obchodníka poprosit o možnost vidět jak a jaké krmení vybraný jedinec přijímá.
  • Rozkrmovat pomocí vynikajícího krmiva masstick. Ryby toto krmení rády přijímají, má vysoké výživné hodnoty a trvá déle do jeho úplného zkrmení.
  • Pro ryby používat co nejpestřejší a kvalitní mrazené krmení.
  • Minimalizovat stres (výborný chemizmus vody, vyvarovat se agresivních obyvatel nádrže, vhodná velikost nádrže aj.). Především z počátku doporučujeme mít ve společenské nádrži samostatnou akrylátovou nádobu s otvory a kusem dekorace (např. seřezaný květináč), kde si živočichové navzájem zvyknou bez napadání.

Upozornění na:

  • postupná aklimatizace na samotné akvárium a jeho obyvatele
  • nejsou jedovatí

Parametry

Recenze / Zkušenosti