Profesionální testy TROPIC MARIN® kombinovaný Ca a Mg – mořská voda

Popis

Pro přesné stanovení koncentrace Ca a Mg v mořské vodě.

Sodík, draslík, chlorid a síran, vápenatý (Ca 2+), dále hořčík (Mg 2+) jsou dvěma klíčovými součástmi přírodní mořské vody. Hořčík a především vápník jsou důležitými faktory růstu pro organismy, které tvoří vápenaté kostry, jako jsou tvrdí koráli a korálové řasy - oba elementy tvoří základní látku vápnitého skeletu. Navíc hořčík a vápník jsou zapojeny do četných biochemických procesů. V aplikacích s mořskou vodou je snížení koncentrace hořčíku nebo vápníku částečně způsobené buněčným metabolizmem a částečně i tvorbou skeletu, což znamená, že je nutné pravidelně testovat hladiny těchto koncentrací a v případě potřeby přidat jeden nebo oba ionty. Tím zaručíte optimální, téměř přirozené životní podmínky pro všechny živočichy a zabráníte dlouhodobým škodám.

V přírodní mořské vodě je koncentrace vápníku 400–410 mg/l a koncentrace hořčíku je 1280–1320 mg/l. Mají také vzájemně pevný poměr 1 : 3,25. Vzhledem k chemické a biochemické závislosti těchto prvků, byste měli také usilovat o dosažení tohoto poměru koncentrací ve vašich nádržích s mořskou vodou.

U titračního testu s vysokým rozlišením Tropic Marin®Calcium/Magnesium Combitest Professional může být koncentrace vápníku a hořčíku spolehlivě samostatně určena s rozlišením 4 mg/l Ca a 20 mg/l Mg.

Výhody:

  • rozsah měření: Ca 300–498 mg/l 
  • rozsah měření: Mg 820–1800 mg/l
  • přesnost: Ca 4 mg/l
  • přesnost: Mg 20 mg/l
  • pro stanovení koncentrace Ca a Mg v mořské vodě
  • vystačí na přibližně 50 aplikací

Poznámka:
Nejprve se určí koncentrace vápníku a pak se stanoví koncentrace hořčíku za použití stejného vzorku.

Další informace k produktu včetně návodu naleznete v souborech ke stažení.

Parametry

Výrobce Tropic Marin
Sortiment Testy a měření

Recenze / Zkušenosti

video

Mohlo by vás zajímat